ДПАУ має намір відновити термінологічний словник в частині визначення великого платника податків і уточнити ряд організаційних моментів по обліку договорів про спільну діяльність. Відповідний проект наказу "Про внесення змін до Порядок обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів)" був обнародуваний на офіційному сайті відомства.
Як вже вказувалося вище, ДПАУ пропонує нове визначення поняття "великий платник" податків. Зараховувати платників податків в число великих пропонується за дещо зміненими ідентифікаційними критеріями, а саме таким вважатиметься юрособа, об'єм валового доходу якого за звітний рік перевищує 100 млн гривена среднеучетная ставка чисельності працюючих перевищує 250 чоловік або загальна сума сплачених до державного бюджету податків за рік перевищує 25 млн гривен. Крім того, пропонується уточнити ряд організаційних моментів по обліку договорів про спільну діяльність з одночасною конкретизацією, що для цих цілей застосовуються виключно договори, що відповідають критеріям п. 7.7.1 Закону про оподаткування прибутку підприємств. Також ДПАУ має намір конкретизувати процедурні моменти обліку суб'єктів, мігруючих з одного податкового органу в іншій. Судячи з усього, пропонований ДПАУ алгоритм зняття з обліку в одному і постановка на облік в іншому податковому органі покликаний мінімізувати риски того, що "випустило з уваги" органами податкової служби схильного до міграцій госпсуб'єкту. Приміром, у рамках відстежування цих міграцій проектом пропонується дуже активне і безпосереднє участь податкової міліції.
До речі, раніше ДПАУ роз'яснила, що зарахування платників податків в категорію великих проводиться автоматично. Детальніше про цей см в матеріалі ЛІГА :ЗАКОН "Зарахування платників податків в категорію великих проводиться без їх згоди "