ДПАУ роз'яснила порядок стягування податку на прибуток нерезидента, діючого на території України через постійне представництво, в листі № 22853/7/22-5017.
Ратифіковані Україною міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування відносять в Україні до податків, що підпадають під дію цих договорів, податок на прибуток підприємств і прибутковий податок з громадян. У розумінні цих міжнародних договорів, якщо діяльність представництв суб'єктів хозяйствования-нерезидентов носить допоміжний чи підготовчий характер, то ця діяльність не розглядається як постійне представництво (постійне місце комерційної діяльності) і не підлягає оподаткуванню.
Такі нерезиденти, що мають переваги в оподаткуванні, відповідно до п. 4.1 ст. 4 Порядки, затверджені Наказом ДПАУ № 274повинні разом з декларацією про прибуток підприємства подавати відомості про прибутки, що звільнених від оподаткування або обкладаються після спецставок. Також вони повинні раз у звітний (податковий) рік надати письмове підтвердження того, що вони є резидентами країни, що укладала з Україною відповідний договір по оподаткуванню, від компетентних органів цієї країни.
Незважаючи на передбачене в п. 2.1.4 ст. 2 Закони від 28.12.1994 № 334/94-ВР зобов'язання постійних представництв нерезидентів, що мають дохід з українських джерел, платити податок на прибуток незалежно від роду їх діяльності, норми міжнародних договорів, ратифікованих Верховною Радою і що встановлюють інші правила, мають перевагазокрема, відповідно до ст. 18 цього ж Закону. Таким чином, прибутки представництв (від допоміжної діяльності) у вигляді банківських відсотків, курсових різниць і т. д. оподаткуванню на прибуток не підлягають.