Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
ІТ

Рада змінила підходи до визначення принципу надання е-публічної послуги за замовчуванням

Реклама

Сьогодні, 22 вересня, Верховна Рада прийняла Закон (проект № 5845) "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення надання публічних (електронних публічних) послуг" з необхідними техніко-юридичними правками.

Прийнятим нормативно-правовим актом уточнено положення Закону «Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг», зокрема, визначено перелік суспільних відносин, на які не поширюються вимоги цього Закону, та змінено підхід до визначення принципу надання публічної (електронної публічної) послуги за замовчуванням.

Зокрема, уточнено визначення терміна «принцип надання публічної (електронної публічної) послуги за замовчуванням» - це принцип, згідно з яким суб'єкт надання публічних (електронних публічних) послуг надає у випадках, визначених законодавством, публічні (електронні публічні) послуги без одержання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних реєстраторів, суб'єктів державної реєстрації, державних та комунальних підприємств, установ та організацій у порядку та випадках, визначених законодавством, відомостей та/або документів (крім судових рішень та виконавчих документів), необхідних для надання відповідної публічної (електронної публічної) послуги, за умови що такі органи, посадові особи, підприємства, установи та організації не направили до суб'єкта надання публічної (електронної публічної) послуги такі відомості або документи у визначений цим Законом строк.

Згідно із Законом принцип надання публічної (електронної публічної) послуги за замовчуванням не може застосовуватися до:

  • державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав;

  • державної реєстрації актів цивільного стану громадян;

  • державної реєстрації юридичних осіб, їхньої символіки (у випадках, передбачених законом), громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців;

  • державної реєстрації релігійних організацій та їх структурних підрозділів, всеукраїнських профспілок, їх об'єднань, всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців;

  • державної реєстрації відокремлених підрозділів іноземних неурядових організацій, представництв, філій іноземних благодійних організацій, символіки громадських формувань;

  • державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств;

  • реєстрації статутів територіальних громад, в тому числі міст Києва та Севастополя;

  • реєстрації статутів Національної академії наук та національних галузевих академій наук;

  • процедур відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи, виконавчого провадження та примусового виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб).

Закон набирає чинності одночасно з набранням чинності Законом № 1689-IX «Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг», але не раніше дня його опублікування.

Бажаєте отримати понад 50 цифрових інструментів для юристів зі знижкою 30 %? Встигніть взяти участь в акції до Дня юриста та 30-річчя ЛІГА:ЗАКОН. Дізнайтесь про цифрові системи LIGA360 та отримайте на вигідних умовах робочий простір з повною базою законодавства, судової практики, інструментами legal research та ризик-менеджменту. Деталі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини