Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

На які випадки не поширюється Закон "Про доступ до публічної інформації"?

Реклама

Ви маєте право в порядку Закону «Про доступ до публічної інформації» звернутись до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також до підприємств, установ, організацій, що фінансуються з державного бюджету, із запитом про надання публічної інформації.

Публічна інформація - це така інформація, що створена в процесі діяльності державних органів, установ, організацій, підприємств тощо.

Однак це не означає, що будь-яку інформацію можна отримати в порядку, визначеному Законом «Про доступ до публічної інформації».

Є правовідносини, на які цей Закон не поширюється, роз'яснюють фахівці Сьомого апеляційного адміністративного суду.

1. Звернення громадян. Якщо ви подаєте запит на інформацію, але за своїм змістом це є зверненням громадянина, то в задоволенні вашого запиту буде відмовлено. Натомість його розглянуть як звернення в порядку та строки, визначені Законом «Про звернення громадян».

2. Інформація, створена під час судового провадження. Кодекс адміністративного судочинства, Господарський процесуальний кодекс, Кодекс про адміністративні правопорушення, Кримінальний процесуальний кодекс, Цивільний процесуальний кодекс регламентують спеціальний порядок доступу учасників судових процесів до інформації, створеної під час судового провадження. Доступ учасників справи та осіб, стосовно яких суд вирішив питання про їхні права чи обов'язки, до інформації забезпечується в порядку, встановленому цими кодексами.

Якщо вам необхідно отримати інформацію щодо судового розгляду справи, у якій ви берете участь, заяву потрібно адресувати судді, у провадженні якого перебуває справа, а не до суду (керівництва суду) як установи.

3. Інформація, створена під час виконавчого провадження. Порядок отримання такої інформації регламентує Закон «Про виконавче провадження». Отже, отримати інформацію, створену під час виконавчого провадження, вам потрібно буде в порядку цього Закону.

4. Правова інформація. Роз'яснення законодавства, інформацію щодо процедури звернення до органу державної влади, порядку отримання пільг тощо можна отримати в порядку Закону «Про безоплатну правову допомогу».

Згідно з положеннями цього Закону одним із видів безоплатної первинної правової допомоги є надання правової інформації. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування у разі письмового звернення особи про надання правової інформації зобов'язані надати її не пізніше ніж у 15-денний строк.

Зверніть увагу, що правова інформація може відповідати всім ознакам публічної інформації (створена, задокументована та перебуває у володінні суб'єкта владних повноважень). Однак звернення про отримання правової інформації буде розглянуто відповідно до вимог Закону «Про безоплатну правову допомогу».

5. Інформація, що міститься в документах Національного архівного фонду. Ви маєте право користуватися документами Національного архівного фонду або їхніми копіями на підставі заяви й документа, що посвідчує особу. Якщо ви бажаєте отримати інформацію, що міститься у цих документах, то необхідно буде звернутись до архівної установи в порядку, визначеному Законом «Про Національний архівний фонд та архівні установи». Інакше вам у задоволенні запиту відмовлять.

6. Персональні дані. Якщо вам потрібно отримати інформацію, яка є вашими персональними даними, то керуватись потрібно Законом «Про захист персональних даних», а в запиті вказати своє прізвище, ім'я та по батькові, місце проживання і реквізити документа, що посвідчує особу. Це потрібно для того, щоб орган, якому адресовано запит, зміг вас ідентифікувати та не допустив поширення інформації конфіденційного характеру третім особам.

7. Адвокатський запит. Розгляд адвокатського запиту теж не належить до сфери дії Закону «Про доступ до публічної інформації». Його може подати лише адвокат в межах Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Адвокат може подати запит лише у зв'язку з наданням правової допомоги клієнтові. Адресувати його можна будь-якій установі, а не лише розпорядникам інформації, визначеним Законом «Про доступ до публічної інформації». І запитувана інформація може стосуватися не лише публічної.

8. Депутатські запити та звернення. Депутати не можуть звертатися із запитами про надання публічної інформації під час виконання ними депутатських повноважень. Для отримання необхідної їм інформації потрібно керуватися нормами законів «Про статус народного депутата України» або «Про статус депутатів місцевих рад» , якими визначено право надсилати депутатські запити та звернення і врегульовано процедуру їхнього подання, порядок й строки розгляду. Їх так само, як і адвокатський запит, може бути подано лише в межах депутатської діяльності й адресовано будь-яким органам, установам чи підприємствам, а отже, вони можуть стосуватися не тільки публічної інформації.

Не втрачайте важливу інформацію в кризових ситуаціях! Будьте в курсі розкладу судових засідань та завантаженості суддів. Відстежуйте судові справи по контрагентах, аналізуйте правові позиції та судові рішення з понад 90 млн. Формуйте власну сильну позицію із системою аналізу судових рішень VERDICTUM. Отримайте тестовий доступ за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини