Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

В Україні працюють над проектом щодо визначення схеми посадових окладів працівників апаратів судів

Реклама

Під час чергового засідання робочої групи з питань забезпечення належного фінансування судової влади в Україні, створеної в Комітеті ВР з питань правової політики, член Вищої ради правосуддя Олег Прудивус зазначив, що наразі триває розробка законопроєкту щодо внесення змін до Закону «Про судоустрій і статус суддів» з метою визначення схеми посадових окладів працівників судів та органів судової влади.

Відповідні напрацювання вже узгоджені з Державною судовою адміністрацією та Радою суддів, а також узгоджуються з Верховним Судом, повідомляє прес-служба Вищої ради правосуддя.

«Законопроєктом пропонується визначити мінімальний посадовий оклад працівника апарату суду першої інстанції у співвідношенні до 20 % посадового окладу судді першої інстанції. Розмір заробітної плати працівника має складатися з основного фіксованого окладу та премії як реальний стимулюючий важіль, встановлений законодавством», - зауважив Олег Прудивус.

Також передбачається встановлення розміру посадових окладів у судах, юрисдикція яких поширюється на одну або кілька областей, а саме господарських, адміністративних та апеляційних, на рівні 20 % від суддівського окладу з урахуванням коефіцієнта 1,5.

На переконання Олега Прудивуса, вказаний розрахунок можна використати як один із критеріїв під час визначення нормативів фінансового забезпечення судів.

Як зазначив член ВРП, це дасть змогу заохотити кваліфікованих працівників забезпечувати діяльність органів судової влади, а також дасть можливість кандидату на посаду чітко усвідомлювати розмір заробітної плати.

«Такі кроки в умовах масового відтоку кадрів у системі судової влади дадуть змогу зберегти діючих працівників та залучити нових», - наголосив Олег Прудивус.

Член ВРП повідомив, що найближчим часом узагальнені пропозиції та напрацювання органів судової влади щодо законопроєкту будуть передані на розгляд народним депутатам України для прийняття рішення про включення до порядку денного сесії відповідно до Регламенту Верховної Ради.

Робота над законопроєктом триватиме до 20 серпня 2021 року, найближчим часом відповідне питання буде винесено на обговорення на черговій сесії Верховної Ради.

Спрогнозуйте результат рішення суду з Verdictum PRO. VERDICTUM PRO за допомогою штучного інтелекту проаналізує ваш позов та покаже шанси на успіх у судовому засіданні в першій інстанції, а також відобразить шанси на перемогу в апеляційній та касаційній інстанціях. Таким чином, тепер ви зможете розрахувати вірогідність перемоги вашого клієнта на будь-якому етапі розгляду справи в суді. Детальніше за посиланням.

Читайте також:

Набув чинності Закон про збільшення видатків на правосуддя

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини