Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
ІТ

Закон про режим paperless прийнято

Реклама

15 липня Верховна Рада прийняла Закон «Про особливості надання електронних публічних послуг» (законопроект № 5495 ).

Законном введено нові терміни, такі як «електронна публічна послуга», «автоматичний режим надання електронної публічної послуги», «комплексна електронна публічна послуга», «система електронної взаємодії електронних ресурсів», «публічна послуга», інших термінів, пов'язаних з наданням (отриманням) електронних публічних послуг, а також встановлюються особливості їх надання.

Раніше у Мінцифри роз'яснили, що основна мета режиму «без паперів» - держоргани в Україні не зможуть вимагати паперові документи, довідки та посвідчення, якщо інформація є в державних реєстрах. Згодом більше не доведеться ходити по довідки, стояти в чергах та робити ксерокопії. Інформацію, яка потрібна державі про вас, можна буде згенерувати на порталі чи в застосунку Дія.

«Завдяки закону Paperless ми прискорюємо цифровізацію України і перетворення країни на цифрову державу, яка насамперед опікується інтересами людей. Україна вже стала державою з першими у світі офіційними електронними паспортами та найшвидшою реєстрацією бізнесу. Далі ми поступово плануємо перенесення всіх державних процесів в екосистему Дії. Отримати будь-яку довідку, підписати або згенерувати документи, скористатися держпослугами можна буде онлайн у Дії», - зазначив Віце-прем'єр-міністр України - Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Згідно із текстом законопроекту до другого читання, якщо закон для отримання публічної послуги вимагає подання документів та/або інформації, що міститься в національних електронних інформаційних ресурсах, такі документи та/або інформація не подаються, а у заяві (зверненні, запиті) про надання публічної послуги вказуються відомості, необхідні для надання публічної послуги.

У такому випадку документи та/або інформація, необхідні для надання відповідної публічної послуги, отримуються суб'єктом надання публічної послуги без участі суб'єкта звернення на підставі поданих у заяві (зверненні, запиті) відомостей шляхом доступу суб'єкта надання публічної послуги до відповідних національних електронних інформаційних ресурсів або в автоматичному режимі у порядку електронної інформаційної взаємодії національних електронних інформаційних ресурсів через систему електронної взаємодії цих ресурсів у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів.

Уникайте фінансових ризиків при укладанні договорів. Спробуйте новий функціонал Contractum в LIGA360: Юрист. У системі можна перевірити приховані платежі за контрактом, пересвідчитися, що штрафи та неустойки вказані згідно з домовленостями. Замовте тестовий доступ прямо зараз.

Якщо закон для отримання публічної послуги вимагає подання документів та/або інформації, що не міститься в національних електронних інформаційних ресурсах, але видані/створені або перебувають у володінні та/або розпорядженні суб'єкта надання публічної послуги, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, державних реєстраторів, суб'єктів державної реєстрації, державних та комунальних підприємств, установ та організацій, такі документи та/або інформація не подаються, а у заяві (зверненні, запиті) про надання публічної послуги вказуються відомості, необхідні для надання публічної послуги, або до такої заяви додаються копії відповідних документів, засвідчені підписом суб'єкта звернення.

У такому випадку суб'єкт надання публічної послуги або програмні засоби відповідного національного електронного інформаційного ресурсу в автоматичному режимі надсилають до суб'єкта, який видав документ (правонаступнику або в разі його відсутності суб'єкту, який забезпечує надання відповідної публічної послуги, відповідному державному нотаріальному архіву), запит щодо підтвердження видачі такого документа та/або достовірності відомостей через систему електронної взаємодії електронних ресурсів.

Держателі національних електронних інформаційних ресурсів зобов'язані забезпечити доступ суб'єктів надання публічних послуг до документів та/або інформації, необхідної для надання відповідної публічної послуги, яка міститься у відповідних національних електронних інформаційних ресурсах. Такий доступ надається на безоплатній основі.

Як зупинити незаконні дії щодо вашої земельної власності? Сервіс SMS-Маяк Земля моніторить зміни Державного реєстру речових прав на нерухоме майно 24/7. Вам надійде миттєве сповіщення про будь-які реєстраційні зміни земельного об'єкта. Спробуйте зараз.

Читайте також: Правова позиція ВС щодо надання містобудівних умов та обмежень на забудову декількох земельних ділянок

ВС роз'яснив, чи є аудіозапис розмови допустимим доказом

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини