Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Законопроект про олігархів уже в Раді: основні положення документа

Реклама

Володимир Зеленський подав до Верховної Ради як невідкладний законопроект № 5599 «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)», повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента.

Усі законопроекти з пояснювальними записками до них можна знайти в модулі "Законопроекти" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтесь у зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ.

Цей документ містить визначення так званих олігархів - осіб, які мають значний вплив у господарському, політичному житті країни, а також контролюють основні сегменти медійного простору.

Згідно із законопроектом особою, яка має значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархом), вважається фізична особа, яка одночасно відповідає щонайменше трьом з таких ознак:

1) бере участь у політичному житті;

2) має значний вплив на засоби масової інформації;

3) є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) суб'єкта господарювання, який на день введення в дію цього Закону (у разі його прийняття) є суб'єктом природних монополій або займає монопольне (домінуюче) становище на загальнодержавному товарному ринку відповідно до Закону "Про захист економічної конкуренції" та протягом одного року поспіль підтримує або посилює це становище;

4) підтверджена вартість активів особи (та осіб, бенефіціаром яких вона є) перевищує один мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.

Рішення про визнання особи такою, яка має значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархом), приймається Радою національної безпеки і оборони на підставі подання Кабінету Міністрів, члена Ради національної безпеки і оборони, Національного банку, Служби безпеки або Антимонопольного комітету.

Рішення Ради національної безпеки і оборони про визнання особи такою, яка має значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархом), є підставою для включення таких осіб до Реєстру осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів).

Визначено, що Реєстр є електронною інформаційно-телекомунікаційною системою, призначеною для публікації та обробки інформації про осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів), та осіб, які подають декларації про контакти, з метою забезпечення доступу до інформації про таких осіб та застосування до них заходів впливу.

Формування та ведення Реєстру забезпечуватиметься Апаратом Ради національної безпеки і оборони.

На офіційному веб-сайті РНБО забезпечуватиметься відкритий цілодобовий доступ до Реєстру з можливістю його перегляду, копіювання та роздруковування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) для повторного використання.

Особам, які включені до Реєстру, буде заборонено:

1) здійснювати внески (прямо або опосередковано через інших осіб) на підтримку політичних партій відповідно до Закону "Про політичні партії в Україні";

2) бути покупцем (бенефіціаром покупця) у процесі приватизації об'єктів великої приватизації.

Особи, які включені до Реєстру, будуть зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому Законом "Про запобігання корупції".

У випадку контакту публічного службовця, зазначеного в частині п'ятій статті 8, з особою, включеною в Реєстр, або її представником, такий службовець зобов'язаний подати декларацію про контакти.

Обов'язок подання декларації про контакти поширюватиметься на:

1) Президента, Голову Верховної Ради, його Першого заступника та заступника, народного депутата, Прем'єр-міністра, Першого віце-прем'єр-міністра, віце-прем'єр-міністра України, міністра, його першого заступника та заступника, Голову Служби безпеки та його заступників, Генерального прокурора та його заступників, Голову Національного банку та його заступників;

2) суддів Конституційного Суду, суддів;

3) керівника постійно діючого допоміжного органу, утвореного Президентом, його першого заступника та заступників;

4) Голову та членів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, Голову та членів Антимонопольного комітету, Голову та членів Рахункової палати, Голову та членів Центральної виборчої комісії, голів та членів інших державних колегіальних органів, Голову та членів Вищої ради правосуддя;

5) Секретаря Ради національної безпеки і оборони та його заступників;

6) Голову Державного комітету телебачення і радіомовлення та його заступників, Голову Фонду державного майна та його заступників, Голову Національного агентства з питань запобігання корупції та його заступників, Директора Національного антикорупційного бюро та його заступників, Директора Державного бюро розслідувань та його заступників, Директора Бюро економічної безпеки та його заступників;

7) Уповноваженого Верховної Ради з прав людини;

8) державних службовців, які займають посади державної служби категорії "А";

9) голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників;

10) військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань, яким присвоєне вище військове звання;

11) осіб начальницького складу правоохоронних органів та працівників інших органів, яким присвоєне вище спеціальне звання.

Порушення обов'язку подання декларації про контакти є підставою для притягнення особи до політичної та (або) дисциплінарної відповідальності.

Декларація про контакти повинна містити відомості про:

1) особу, яка її подала;

2) особу, яка включена до Реєстру, її представника, з якою (яким) відбувся контакт;

3) дату і місце зустрічі (розмови), її короткий зміст.

У разі прийняття Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання ним чинності. Передбачено, що він втратить чинність через 10 років з дня введення його в дію.

Як бути впевненими у бізнес-зв'язках? CONTR AGENT надає оцінку компаній за 19 індикаторами ризиків. Система покаже проблеми, варті уваги: часті зміни керівництва, відсутність даних про кінцевих бенефіціарів і статутний капітал. Замовляйте CONTR AGENT прямо зараз і отримайте всю повноту інформації про партнерів і конкурентів.

Читайте також:

В Україні з'явиться Президентський університет

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини