Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У Києві ухвалено вимоги до проведення релігійних заходів під час святкування Вербної неділі та Великодня

Реклама

У Києві ухвалили особливі вимоги до проведення релігійних заходів під час святкування Вербної неділі та Великодня.

Відповідне рішення затверджено під час засідання міського штабу із ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, повідомляє офіційний портал Києва.

Рекомендовано релігійним організаціям забезпечити трансляції богослужінь на українських телеканалах, через інтернет-мережу.

Керівники церков і релігійних організацій мають орієнтувати прихожан утриматися від відвідування храмів у дні святкувань Вербної неділі та Великодня задля їх безпеки.

Під час відвідування релігійних заходів прихожани мають користуватися захисними масками.

До відвідування заходів не мають допускати прихожан з ознаками гострих респіраторних захворювань.

Також перед проведенням богослужінь мають проводити моніторинг стану здоров'я священнослужителів.

У культових спорудах до початку та після завершення богослужінь варто здійснювати провітрювання та дезінфекцію.

Кількість відвідувачів на богослужіннях має бути обмежена з розрахунку одна особа на 10 кв. метрів споруди чи приміщення. Якщо релігійний захід проводиться на відкритому повітрі, між присутніми повинні забезпечити дотримання дистанції 1,5 метра (за винятком членів однієї сім'ї, що живуть разом).

Також церкви та релігійні організації мають забезпечити роботу волонтерів з числа прихожан та провести для них обов'язковий інструктаж щодо організації дотримання протиепідемічних заходів.

Волонтерів необхідно забезпечити масками з розрахунку 1 маска на 3 години роботи та антисептиками, провести відповідне навчання з використання та знешкодження відпрацьованих масок, серветок.

Біля входу до церковних споруд мають бути розміщені станції дезінфекції рук, а біля входу - не допускатися скупчення людей.

Шанування святинь (Хреста, ікон, святих мощей) рекомендують виявляти через поклоніння/поклон перед ним, без цілування.

Освячення пасхальних кошиків церкви мають проводити лише за межами храму з дотриманням відстані не менше 1,5 м між прихожанами. На території повинно бути нанесено маркування для дотримання безпечних санітарних відстаней та чергування волонтерів.

Охорону громадського порядку та дотримання протиепідемічних заходів має забезпечити поліція та «Муніципальна варта».

Релігійні організації, залежно від особливостей віросповідання кожної конфесії, мають розробити рекомендації для прихожан і священнослужителів щодо дотримання обмежувальних протиепідемічних заходів в умовах карантину.

Як повідомив раніше Київський міський голова Віталій Кличко, міська влада зустрічалася з представниками всіх конфесій і закликала їх дотримуватися правил і обмежень та роз'яснити необхідність таких заходів своїм прихожанам.

Цифровому рішенню LIGA360 виповнюється рік, і ми даруємо щедрі подарунки. До 28 квітня ви можете безкоштовно протестувати преміум-пакети LIGA360 для вашої робочої ролі. Дізнавайтеся про акцію за посиланням.

Читайте також:

Посилений карантин в Києві подовжили до 30 квітня

Кабмін продовжив режим надзвичайної ситуації до 30 червня

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини