Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Минагрополитики розширить межі карантинних зон

28 січня 2010, 11:05
380
0
Реклама

Минагрополитики має намір уточнити межі карантинних зон у разі виявлення карантинних організмів. Свої ініціативи Минагрополитики виклало в допрацьованому проекті Закону "Про внесення змін до ст. 33 Закони "Про карантин рослин"обнародуваному на офіційному сайті Міністерства.

Як вже вказувалося вище, Минагрополитики пропонує доповнити ст. 33 Закони "Про карантин рослин" нормою, що зобов'язує у разі виявлення карантинного організму на територіях, на яких вирощуються зернові, масленичные і зернобобові культури і де знаходяться хлібоприймальні підприємства, елеватори і зерносховища, встановлювати карантинний режим на усій території адміністративного району. Таким чином, після прийняття проекту Закону, у випадку якщо в ході планових або позапланових перевірок контролюючими органами будуть виявлені карантинні організми, карантин оголошується на усій території адміністративного району. В той же час документ уточнює процедуру відміни карантинного режиму. Зокрема, документом визначено, що карантинний режим відміняє орган, який його ввів за уявленням головних держінспекторів і держінспекторів по карантину рослин. У рішенні про відміну карантину необхідно буде вказувати обставини, що послужили основою для відміни карантину, і час, з якого він відміняється.

Цей законопроект був підготовлений у виконання урядового розпорядження "Про посилення контролю за здійсненням фітосанітарних заходів, впорядкуванням і уточненням меж карантинних зон". Згідно з розпорядженням, об'єднання в одну карантинну зону територій, на яких за результатами перевірок виявлені нові або підтверджені існуючі вогнища декількох однотипних за зовнішніми ознаками популяцій карантинних рослин, передбачено тільки за наявності між ними загальних меж і за наявності на території хлібоприймальних підприємств, елеваторів або зерносховищ. Згідно ст. 34 Закони "Про карантин рослин"у карантинних зонах повинні в обов'язковому порядку проводитися інспекція і фітосанітарна експертиза, здійснення контролю за проведенням локалізації і ліквідації карантинних організмів, фумігація і технічна переробка заражених об'єктів. Крім того, на час карантину вводиться заборона на вивезення з карантинної зони рослин і інших об'єктів, уражених карантинними організмами.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини