Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

COVID-19 пропонують визнати поважною причиною для відкладення розгляду справи: ініціатива НААУ

Реклама

Національна асоціація адвокатів України закликає Парламент внести зміни до процесуальних кодексів і вказати, що COVID-19 є поважною причиною для відкладення розгляду справи.

Про це заявила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова на засіданні Ради адвокатів України 19 березня 2021 року, повідомляє прес-служба НААУ.

Пані Ізовітова зауважила, що протягом минулого року карантин ставав приводом для тиску на адвокатів та обмеження їхніх професійних прав як учасників судових процесів. Неприбуття адвоката до суду з причин стану здоров'я або неможливості фізично бути присутнім часто вважалось неповажною причиною. І таких випадків було чимало по всій Україні.

«Особливо це стосувалося Вищого антикорупційного суду, який знаходиться в столиці, але практикують в ньому адвокати з регіонів. Деякі судді навіть зверталися до КДКА, наполягаючи на тому, що така поведінка адвоката порушує нашу професійну етику. У середині минулого року нараховувалося понад 30 таких скарг. Можна очікувати, що така практика наразі продовжиться з боку суддів, і ми маємо бути поінформованими про такі випадки і належно на них реагувати. Я прошу регіональні ради - якщо такі випадки трапляються, повідомляти нас негайно», - наголосила Лідія Ізовітова.

НААУ неодноразово зверталась до Ради суддів України, Вищої ради правосуддя з приводу того, що карантинні заходи не можна використовувати проти захисту і проти адвокатів. Проте судді продовжують таку практику. Вирішити проблему, на думку Голови НААУ, РАУ, можна на законодавчому рівні.

«НААУ та ВРП, і ми в цьому були єдині, запропонували Парламенту ухвалити законопроект щодо внесення змін до процесуальних кодексів і вказати, що COVID-19 є поважною причиною для відкладення розгляду справи. Бо саме тому судді, які розглядають справи, вказують, що це не поважна причина для відкладення і всі інші моменти, які стосуються адвокатів, витікають з цього. Якби такі зміни були внесені - це був би вихід не лише для нас, адвокатів, а й для суддів в процесі», - вважає Лідія Ізовітова.

Не пропустіть жодної важливої події з адвокатської сфери. Рішення LIGA360: АДВОКАТ НААУ надає доступ до подій ВША НААУ, практичних кейсів, експертної аналітики, сигналізує про зміни в законодавстві й судових рішеннях. Замовте доступ до системи просто зараз і заручіться потужною інформаційною підтримкою НААУ та ЛІГА:ЗАКОН.

Розвивайте персональний бренд з Liga:BOOK. Цей сервіс створить сайт-візитівку без додаткових ресурсів, відкриє доступ до іміджевих публікацій на ЮРЛІЗІ, національного рейтингу юристів. А ще не потрібно витрачати кошти на просування, адже у вас уже є зацікавлена аудиторія: це мільйон читачів, які заходять на ЮРЛІГУ щомісяця. Дізнайтеся про всі інструменти просування у Liga:BOOK прямо зараз.

Читайте також:

Складнощі боротьби із Covid-19 не виправдовують обмеження прав: ЄСПЛ

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини