Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Запровадження електронного обліку трудової діяльності: що зміниться для українців

Реклама

5 лютого Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» (проект № 3623), який скасовує зобов'язання вести паперові трудові книжки. Крім того, пенсії за допомогою системи електронного обліку стажу призначатимуть автоматично.

Заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Олена Іпатенко роз'яснила, які зміни чекають на українців із запровадженням так званих електронних трудових книжок.

Електронний облік трудової діяльності працівника

На сьогодні трудова книжка - це основний документ про трудову діяльність працівника.

Вищевказаним Законом запроваджується облік трудової діяльності працівника в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Що ж зміниться для українців із запровадженням електронного обліку трудової діяльності?

• Облік трудової діяльності працівника здійснюватиметься в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - Державний реєстр) у порядку, визначеному Законом «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

• Включення до Державного реєстру відсутніх відомостей про трудову діяльність працівників здійснюватиметься Пенсійним фондом на підставі відомостей, поданих роботодавцем або працівником, скріплених кваліфікованим електронним підписом, протягом 5 років з дня набрання чинності Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі».

Трудова книжка більше не буде основним документом про трудову діяльність, а після включення до Державного реєстру відсутніх відомостей про трудову діяльність працівника її видадуть працівникові під підпис. Працівник може зберігати трудову та за бажанням вимагати від роботодавця внесення до неї відомостей про трудову діяльність. Власник або уповноважений ним орган на вимогу працівника зобов'язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі.

• Страховий стаж обчислюватиметься за даними, що містяться в Державному реєстрі, а за періоди, за які не внесені дані до Державного реєстру, - у порядку та на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.

• Призначення (перерахунок) пенсії здійснюватиметься або за зверненням особи, або автоматично у випадках, передбачених законодавством.

Призначення (перерахунок) пенсії за зверненням особи

Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії здійснюватиметься шляхом подання заяви та інших документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії, до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженої особи застрахованою особою особисто або через законного представника недієздатної особи, особи, дієздатність якої обмежена, малолітньої або неповнолітньої особи.

Призначення пенсії автоматично

Призначення пенсії за віком здійснюватиметься автоматично (без звернення особи) у разі набуття застрахованою особою права на призначення пенсії за віком при досягненні пенсійного віку, на підставі відомостей, наявних у системі персоніфікованого обліку, якщо до досягнення пенсійного віку особа не повідомила про бажання одержувати пенсію з більш пізнього віку.

У разі відсутності в системі персоніфікованого обліку даних про страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком, територіальний орган Пенсійного фонду інформуватиме застраховану особу, у тому числі через її особистий електронний кабінет на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду, про відсутність таких відомостей і необхідність їх подання (за наявності).

Якщо документи про страховий стаж не подані протягом 3 місяців з дня досягнення застрахованою особою пенсійного віку, вважатиметься, що застрахована особа виявила бажання одержувати пенсію з більш пізнього віку.

Ще більше захисту CONTR AGENT для юридичного бізнесу. Нова функція “Перевірка фізичних осіб” надасть інформацію про потенційних партнерів, співробітників, конкурентів. Користувачі отримують доступ до реєстру нотаріусів, реєстру адвокатів, можуть перевірити дані про борги, правопорушення, санкції щодо будь-якого громадянина України. Спробуйте оновлений CONTR AGENT за вигідною ціною, тільки у лютому.

Читайте також:

Найцікавіші судові рішення 2020 у спорах із Держпраці

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини