Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як оподатковуються доходи при обміні або даруванні нерухомого майна

Реклама

Головне управління ДПС у Рівненській області, у межах кампанії декларування доходів громадян за 2020 рік, продовжує інформувати про сплату податків, зокрема про декларування доходів при здійсненні операцій з продажу (обміні, даруванні) нерухомого майна.

Зокрема, при обміні квартири не оподатковується дохід, отриманий кожною стороною угоди у вигляді вартості об'єкта обміну за умови, якщо це перший обмін протягом року і якщо об'єкт, що відчужується, знаходиться у власності понад три роки, за винятком майна, отриманого в спадщину.

Якщо ж такі умови не дотримані, то кожна сторона сплачує податок такий же, який би сплачувала з доходу, отриманого від продажу нерухомості. Тобто при здійсненні цієї операції утримуватимуться такі податки:

- податок з доходів фізичних осіб (ПДФО) - 5 %;

- військовий збір - 1,5 %;

При даруванні нерухомості необхідно звернути увагу на ступінь споріднення.

Якщо родич першого або другого ступеня споріднення (це може бути батько, мати, чоловік, дружина, брат, сестра) подарував нерухоме майно, податок при цьому дорівнює нулю.

Якщо подарував не близький родич або хтось чужий - дохід при цьому оподатковується за ставкою 5 % ПДФО та 1,5 % військового збору.

Якщо ж подарунок отримано від нерезидента або ж подарували нерезиденту, застосовується ставка податку 18 % ПДФО та 1,5 % військового збору.

Отже, громадяни, які здійснювали будь-які операції з нерухомим майном, повинні звернутися до податкових органів за місцем їхньої реєстрації та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2020 рік.

Термін подання такої декларації - до 1 травня поточного року.

Подавайте звітність в пару кліків із сервісом Liga:REPORT. Тут можна заповнити декларацію, звіт з ЄСВ, вести книгу обліку доходів. Функція підказок та автозаповнення не залишить жодних питань щодо введених даних. Також Liga:REPORT допоможе сплатити податки та штрафи державі. Придбайте доступ прямо зараз, всього за 28 грн/міс.

Читайте також:

Продаж нерухомості фізособою: податківці розповіли про нюанси оподаткування

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини