Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Книга обліку доходів і витрат обов’язкова для ведення підприємцем на загальній системі оподаткування: ДПС

Реклама

Відповідно до п. 177.10 ст. 177 Податкового кодексу фізичні особи - підприємці зобов'язані вести облік доходів і витрат та мати підтвердні документи щодо походження товару. Облік доходів і витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через Електронний кабінет.

На це звернули увагу в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області.

Фізична особа - підприємець на загальній системі оподаткування зобов'язана вести Книгу обліку доходів і витрат (далі - Книга).

Форма Книги обліку доходів і витрат та Порядок ведення Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть ФОП, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, затверджені наказом Міністерства доходів і зборів від 16.09.2013 № 481.

У разі нереєстрації (неведення) Книги до фізичної особи - підприємця застосовуються штрафні санкції у вигляді накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.

За ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, накладається штраф в розмірі 2040 гривень.

Крім того, застосовується адміністративна відповідальність у вигляді попередження або накладення штрафу в розмірі від трьох до восьми НМДГ, а у разі якщо особу протягом року було піддано адміністративному стягненню за те саме порушення, накладається штраф у розмірі від п'яти до восьми НМДГ.

Нагадаємо, на період дії карантину тимчасово дозволено фізичним особам - підприємцям та фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність, вести облік доходів і витрат без використання книг обліку доходів і витрат (книг обліку доходів), якщо ведення зазначених книг повинно розпочатися після встановлення карантину, за умови подальшого подання такими особами книг обліку доходів і витрат (книг обліку доходів), до яких внесені дані про доходи і витрати, отримані (здійснені) ними, для реєстрації до контролюючих органів протягом трьох місяців з дня прийняття рішення про відміну карантину (роз'яснення Інформаційно-довідкового департаменту ДПС із загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу "ЗІР").

Подати квартальну звітність без помилок та вчасно допоможе онлайн-сервіс Liga:REPORT. У ньому все, що потрібно підприємцю - усі актуальні форми звітів з підказками, шаблони первинних документів, електронна книга обліку доходів. Все це за 28 гривень на місяць. Переконайтеся самі

Читайте також:

З 1 січня 2021 року додано нові умови нарахування пені

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини