Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Парламент міняє процедуру проведення негласних оперативних заходів

20 січня 2010, 15:19
346
0
Реклама

Парламент прийняв у першому читанні законопроект № 4663 про внесення змін до КПКзакони про оперативно-розшукову і контррозвідувальну діяльність, які визначають процедуру отримання дозволу на негласні оперативно-розшукові дії до порушення кримінальної справи.

Орган оперативно-розшукової діяльності для отримання дозволу на негласне проникнення в житлі, зняття інформації з каналів зв'язку, встановлення контролю за листуванням, телефонними розмовами, телеграфною і іншою кореспонденцією повинен буде (за проектом) звертатися до суду з відповідним представленням, яке має бути погоджене з прокурором. Постанова суду, що санкціонує вказані оперативно-розшукові дії, виноситиметься головою апеляційного судна або його заступником тільки у разі неможливості отримання необхідної інформації іншим шляхом.

Нині негласні оперативно-розшукові заходи проводяться відповідно до частиною 2 ст. 8 Закону "Про оперативно-розшукову діяльність" за рішенням суду, прийнятому за уявленням керівника оперативного підрозділу. Прокурор повідомляється post factum. Карно-процесуальний кодекс регламентує тільки дії з арешту кореспонденції і зняття інформації з каналів зв'язку, вимагаючи згоди прокурора і дозволу голови апеляційного суду, у зв'язку з чим проект пропонує доповнити його ст. 187-2. На даний момент єдиним НПА, що регламентує процедуру видачі подібних дозволів на інші види негласних оперативних заходів являється постанова КМУ №1169 від 26.09.2007яким ця функція також віднесена до компетенції голів апеляційних судів або призначених ними заступників.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини