Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні вперше встановлено мінімальні вимоги до енергоефективності будівель

Реклама

Відтепер житлові та громадські будівлі не можна будувати без дотримання мінімальних вимог до енергоефективності.

Розроблені Мінрегіоном вимоги є обов'язковими для новобудов, реконструйованих і капітально відремонтованих будівель, повідомили в міністерстві.

На 1 січня 2021 року в Україні близько 6 тисяч будівель отримали енергетичні сертифікати. З них майже 44 % мають найнижчий клас енергоефективності «G», а найвищий клас «А» - 1,4 %. Такий рівень енергоефективності не відповідає руху України у напрямку зменшення споживання енергоресурсів житловими будинками та підвищення комфорту проживання людей, зазначають у Мінрегіоні.

Тому Міністерство розвитку громад та територій розробило два накази щодо мінімальної енергоефективності будівель та методики її розрахунку, які вже набрали чинності. Накази Мінрегіону від 27 жовтня 2020 року № 260 та № 261 зареєстровані Мін'юстом та опубліковані в «Офіційному віснику України».

З повними текстами наказів зручно ознайомитися в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ до систем.

Мінімальні вимоги до енергетичної ефективності встановлені в Україні вперше. Вони дозволять проводити термомодернізацію будівлі поетапно, що дасть змогу її власникам більш ефективно спланувати бюджет та подальші роботи, щоб отримати клас енергоефективності об'єкта не нижче «С».

На прикладі найбільш розповсюджених у країні видів будівель науковці, на замовлення Мінрегіону, розрахували оптимальні та економічно обґрунтовані вимоги до енергоефективності будівель, які розподілені за видами будівельних робіт. Зокрема, мінімальні вимоги встановлюються для нового будівництва, реконструкції або капітального ремонту будівель в цілому або їх окремих елементів (даху, зовнішніх стін, інженерних систем).

Винятками, до яких не будуть застосовуватись мінімальні вимоги до енергоефективності, є низка об'єктів, зокрема, індивідуальні житлові будинки, історичні будівлі, будівлі промислового, сільськогосподарського призначення, об'єкти транспорту, енергетики та оборони, а також виконання будівельних робіт з відновлення окремих конструкцій будівель та споруд, з метою ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (аварій) та відновлення функціонування об'єктів, призначених для забезпечення життєдіяльності населення.

Також Мінрегіон уніс зміни до Методики визначення енергетичної ефективності будівель, яку використовують у своїй роботі проектувальники при проектуванні об'єктів та енергоаудитори під час сертифікації.

Перевірка реєстраційних змін компаній 24/7 можлива навіть у період карантину. Тримайте у безпеці свій бізнес разом із системою перевірки та моніторингу бізнес-партнерів CONTR AGENT. Система забезпечує автоматичний моніторинг понад 6,5 млн компаній та ФОП України, оновлення всіх реєстраційних змін компанії та миттєве сповіщення про них. Скористайтеся перевагами тестового доступу системи зараз.

Читайте також:

У суді оскаржують впровадження Урядом електронного реєстру будівельної діяльності

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини