Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Парламент пропонує вкладникам капіталізувати банки

20 січня 2010, 11:02
225
0
Реклама

Народні депутати від фракції БЮТ Юрій Полунаев і Роман Забзалюк пропонують підвищити капіталізацію банків шляхом залучення вкладників банків до придбання їх акцій. Що відповідає проект Закону "Про гарантії Уряду України з метою підвищення капіталізації комерційних банків" був повторно поданий у ВР 19 січня.

Зокрема, проектом пропонується новий механізм надання державою держгарантій акціонерам банків, у випадку якщо вони виступлять акціонерами комерційного банку. Проектом передбачається, що акціонером може стати будь-який вкладник банку. Механізм досить простий. Купивши акції банку з допэмиссии акціонер не матиме права впродовж 5 років повертати інвестовані в акції кошти. Проте після закінчення 5 років він отримає свої інвестовані кошти у розмірі 200 % від інвестованої суми. У свою чергу, уряд повинен надати гарантії по поверненню цих засобів. Державні гарантії надаватимуться виключно акціонерам, які придбали прості акції додаткової емісії комерційних банків. При цьому мораторій на виплату дивідендів як акціонерам, так і їх спадкоємцям поширюватиметься на увесь період дії Закону.

Як відзначається в пояснювальній до проекту записці, в умовах, які склалися на сьогодні у фінансово-кредитній сфері в результаті світової фінансової кризи, необхідно найшвидше і чітко зреагувати для того, щоб посилити платоспроможність банків. Реалізація ж цього проекту залежатиме від того, наскільки потенційні акціонери повірять в гарантії уряду.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини