Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Президент підписав Указ про відсторонення Олександра Тупицького від посади судді КСУ на два місяці

Реклама

29 грудня Володимир Зеленський підписав Указ № 607/2020 про відсторонення Голови Конституційного Суду Олександра Тупицького від посади судді КСУ строком на два місяці.

«Я підписую цей Указ заради відновлення справедливості та вирішення конституційної кризи», - наголосив Глава держави, повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента.

Рішення було ухвалене після отримання та опрацювання фахівцями Офісу Президента клопотання Офісу Генерального прокурора, підписаного виконувачем обов'язків Генпрокурора, про відсторонення судді КСУ Олександра Тупицького від посади строком на два місяці.

Заступник керівника Офісу Глави держави Андрій Смирнов зазначив, що клопотання було скеровано на виконання ст. 154 Кримінального процесуального кодексу, яка передбачає, що посадові особи, призначені Президентом, відсторонюються від посади за клопотанням прокурора, і рішення ухвалює Президент.

На переконання фахівців у галузі конституційного права, ні Конституція, ні Закон про Конституційний Суд не визначають особливої процедури такої процесуальної дії, якою є відсторонення судді КСУ від виконання посадових обов'язків, зауважив представник Президента в Конституційному Суді Федір Веніславський.

«Це не звільнення, це не припинення його повноважень судді, це тимчасовий захід, передбачений КПК України, статтею 154. Президент України на виконання Конституції та законів України, за Конституцією, видає укази. Відповідно до статті 154 особа, яку призначив на посаду Президент України, може бути на час досудового розслідування на строк до двох місяців тимчасово відсторонена від своєї посади. Тобто Президент України діє у повній відповідності до своїх конституційних повноважень, відсторонюючи пана Тупицького від посади судді КСУ на два місяці», - заявив Федір Веніславський.

У Конституційному Суді надали роз'яснення щодо порядку припинення повноважень судді КСУ

Відповідно до статті 154 КПК «питання про відсторонення від посади осіб, що призначаються Президентом України, вирішується Президентом України на підставі клопотання прокурора в порядку, встановленому законодавством».

Незалежність судді Конституційного Суду забезпечується у тому числі особливим порядком і підставами припинення повноважень, звільнення судді КСУ з посади у порядку, визначеному Конституцією. Рішення про звільнення судді Конституційного Суду з посади з підстав, визначених частиною другою статті 149-1 Основного Закону України, ухвалюється виключно Конституційним Судом на спеціальному пленарному засіданні, і жоден інший орган чи посадова особа не можуть ухвалити таке рішення замість нього.

Таким чином, з цього приводу буде призначено спеціальне пленарне засідання Конституційного Суду, зазначає прес-служба КСУ.

Новорічний подарунок для адвокатів від ЛІГА:ЗАКОН!

Готуйтеся до судових засідань за допомогою VERDICTUM. Подаруйте собі Систему аналізу судових рішень на майбутній рік зі знижкою -30 %. Встигніть скористатися акційними пропозиціями за посиланням.

Читайте також:

Суддям - все, ворогам - закон: як депутати НАЗК реанімували

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини