Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

З нового року в Україні діятимуть нові критерії виклику екстреної медичної допомоги

Реклама

Уряд за ініціативою МОЗ затвердив нові критерії виклику екстреної медичної допомоги.

Про це повідомила перша заступниця міністра охорони здоров'я України Ірина Садов'як.

"Для якісної роботи екстреної медичної допомоги дуже важливо забезпечити кожну хвилину взаємодії пацієнта із закладом охорони здоров'я - від моменту звернення до його госпіталізації. Саме тому 16.12.2020 була прийнята постанова Уряду "Про норматив прибуття бригад екстреної медичної допомоги на місце події", завдяки якій ми зможемо реалізувати нові підходи до принципів надання екстреної медичної допомоги", - зазначила вона.

З повним текстом постанови зручно ознайомитися в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ до систем.

За словами Ірини Садов'як, документом, зокрема, скасовано розподіл громадян України на «сільських» і «міських», адже невідкладні стани протікають однаково як у жителів села, так і міста. Відтепер цільовий час доїзду бригади ЕМД визначатиметься не за територіальною належністю, а за пріоритетністю стану пацієнта.

Документ визначає чотири категорії викликів: «критичні», «екстрені», «неекстрені» та «непрофільні».

Згідно з новими нормативами «критичним» вважається виклик, якщо є загроза життю хворого (зупинка дихання, масивна кровотеча тощо). У цьому разі бригада екстреної медичної допомоги повинна доїхати до пацієнта протягом 10 хвилин.

«Екстреним» визначено виклик, коли несвоєчасне надання медичної допомоги може призвести до різкого погіршення стану пацієнта (наприклад, порушення свідомості, ознаки інфаркту чи інсульту). При такому стані час доїзду бригади ЕМД повинен становити до 20 хвилин.

До «неекстрених», за словами Ірини Садов'як, віднесено виклики, коли пацієнт не знаходиться у невідкладному стані, проте потребує огляду медичним працівником (наприклад, підвищення артеріального тиску, яке не несе загрози, або підозра на пневмонію тощо). У таких випадках пацієнту порекомендують звернутися до сімейного лікаря чи до найближчого відділення невідкладної медичної допомоги, або таке звернення може бути передане до чергового центру первинної медико-санітарної допомоги відповідної адміністративно-територіальної одиниці. Якщо така можливість відсутня, то до пацієнта відправлять бригаду ЕМД, яка не виконує «критичні» чи «екстрені» виклики.

До «непрофільних» викликів віднесено такі, що не передбачають огляд медичним працівником або невластиві для системи екстреної медичної допомоги. У такому разі пацієнту може бути надано дистанційну консультацію чи його скерують до сімейного лікаря.

Урядова постанова № 1271 від 16 грудня 2020 року набирає чинності з 1 січня 2021 року.

Снігопад знижок до Нового року продовжено! Обирайте комплексні рішення для юристів, адвокатів та партнерів юридичного бізнесу зі знижками до 60%. Будьте в курсі змін НПА, у тому числі нових надходжень та законопроектів, судових рішень, розкладу судових засідань, контролюйте контрагентів та партнерів в режимі 24/7. Не пропустіть найвигідніші пропозиції для ефективного 2021 року. Замовляйте прямо зараз, до завершення акції залишились лічені дні.

Читайте також:

МОЗ змінило підходи до тестування на COVID-19

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини