Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В судах закінчились гроші на інтернет: що це фактично означає

Реклама

Наявних в судах асигнувань не вистачає, щоб укласти на всі місяці 2020 року договори щодо супроводження автоматизованої системи діловодства суду на загальну суму близько 10 млн. гривень, повідомляє прес-служба Державної судової адміністрації.

У ДСА повідомили, що адміністратор цієї системи ДП "Інформаційні судові системи" позбавлене можливості розрахуватись зі своїми боргами перед Укртелекомом, виплачувати заробітну плату працівникам, гасити інші борги на суму неукладених судами договорів.

Що це фактично означає:

- з жовтня місяця у підприємства заблоковані рахунки. Відтак, його діяльність фактично паралізована;

- зниження для судів швидкості інтернет-зв'язку та виникнення загрози повного його відключення. А це - автоматичне невиконання вимог закону щодо відправки судових рішень до Реєстру; неможливість відправки та отримання електронної кореспонденції; неможливість проведення судових засідань у режимі відеоконференції;

- невиплата (затримка виплати) заробітної плати працівникам підприємства; звільнення спеціалістів, що супроводжують спеціалізоване програмне забезпечення;

- збитки підприємства на суму неукладених судами договорів. Адже підприємство, незважаючи на відсутність договорів, не призупиняє надання послуг по супроводженню програмного продукту та несе у зв'язку з цим відповідні витрати.

Щоб покрити відповідну суму збитків, підприємство буде змушене в наступному році збільшити вартість послуг для судів. Натомість таке здорожчення вартості послуг не враховано в бюджеті наступного року. Таким чином, цьогорічний фінансовий розрив підприємства в сумі 10 млн має всі "шанси" подвоїтись наступного 2021 року.

Отже, незабезпечення судів у наступному році асигнуваннями на поточні витрати загрожує зупиненням роботи автоматизованої системи діловодства суду, не кажучи вже про запровадження ЄСІТС. На неї коштів у проекті бюджету немає взагалі.

ЛІГА:ЗАКОН презентує Verdictum PRO - першу систему аналізу судових рішень із функціоналом передбачення вірогідності перемоги в суді за допомогою штучного інтелекту. Система Verdictum PRO дає змогу визначити вірогідність ухвалення схожого судового рішення за допомогою математичних моделей машинного зчитування інформації. Сьогодні Verdictum PRO аналізує понад 80 млн документів. Долучайтеся до перших користувачів революційного рішення Verdictum PRO.

Читайте також:

Закон щодо територіальної юрисдикції місцевих судів набрав чинності

Визначено середній час для розгляду судових справ

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини