Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні розпочато роботу над національною системою реєстрів і кадастрів нерухомості

25 листопада 2020, 17:15
1609
0
Реклама

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов взяв участь в урядовій нараді з питань системи реєстрів і кадастрів нерухомості, адресного реєстру та реєстру споруд, повідомляє прес-служба Мінрегіону.

За прийнятою концепцією кожна земельна ділянка, споруда, квартира та право власності матиме унікальний ідентифікатор, що буде незмінним і виступатиме як ключ для обміну даними. Це унеможливить шахрайство при реєстрації прав власності на нерухоме майно.

До національної системи реєстрів і кадастрів нерухомості мають увійти п'ять реєстрів:

- Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (ДРРП);

- Державний земельний кадастр (ДЗК);

- Реєстр будівель та споруд, що буде створено в складі ЄДЕССБ;

- Єдиний адресний реєстр (має бути створений);

- оновлений Реєстр адміністративно-територіального устрою.

Між кожним з них буде організовано обмін інформацією та пришвидшено їх наповнення, а комплексні послуги надаватимуться громадянам через «єдине вікно». Наприклад, під час оформлення права власності більше не доведеться отримувати жодних витягів чи довідок, а отримати комплексну послугу стане можливим за одним зверненням. Уся інформація з реєстрів відображатиметься автоматично.

При цьому система також взаємодіятиме з іншими державними реєстрами, зокрема з Єдиним державним демографічним реєстром (ЄДДР) та Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (ЄДР).

«Ефективне управління будь-чим неможливе без системного підходу. І особливо, коли мова йде про облік нерухомості у сорокамільйонній країні. Зараз цей облік нагадує купу пазлів, які не стикуються один з одним, тому дають в результаті хаос і зловживання. Національна система реєстрів нерухомості дозволить вивести взаємодію на новий рівень, що буде суттєво економити час та кошти платників податків», - підкреслив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Також під час наради обговорювалися механізми наповнення і верифікації даних по реєстру споруд та адресному реєстру, у тому числі тих, що зараз існують виключно у вигляді паперової картотеки. Верифікацію та наповнення цих реєстрів здійснюватимуть органи місцевого самоврядування. Після збору даних із вже існуючих реєстрів та їх співставлення вони також вноситимуть юридично значимі документи (наприклад, що підтверджують перейменування вулиці чи населеного пункту).

Захистити своє майно від рейдерів допоможе ефективний сервіс SMS-Маяк від "ЛІГА:ЗАКОН". Завдяки ньому можна відстежувати зміни статусу об'єкта нерухомості. Отримана інформація дасть змогу своєчасно звернутися до суду з позовною заявою про скасування вчинених реєстраційних дій, а також до правоохоронних органів із заявою про неправомірність таких дій. Ефективно уберегтися від рейдерів також допоможуть сервіси SMS-Маяк Земля та SMS-Маяк Іпотека від "ЛІГА:ЗАКОН", за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомлення, електронним листом або через повідомлення в кабінеті користувача).

Читайте також:

Мін'юст роз'яснив, як не стати жертвою "реєстраційного" рейдерства

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини