Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Держгеокадастр відкриває свої бази для судових виконавців і арбітражних керуючих

16 листопада 2020, 10:00
1338
0
Реклама

Відсоток фактичного виконання судових рішень в Україні становить менш ніж 3 %. У забезпеченні виконання судового рішення важлива роль відводиться виконавцям - і державним, і приватним, а також арбітражним керуючим. Представники цих юридичних професій можуть ефективно діяти лише тоді, коли вони мають можливість оперативно отримати інформацію про майно боржника.

Тому Держгеокадастр надасть доступ до своєї бази і виконавцям, і арбітражним керуючим, - повідомив Голова Держгеокадастру Роман Лещенко.

«Хоч це вже кілька років передбачено законодавством, донедавна безпосереднього доступу до бази даних кадастру виконавці та арбітражні керуючі не мали, закон не виконувався. Більш того, у Держгеокадастрі існувала практика, за якою навіть адресні запити арбітражних керуючих про надання інформації з Державного земельного кадастру не задовольнялися, на них надавалися відписки.

Ми це змінили. Виконавці та арбітражні керуючі можуть отримати не лише інформацію з Державного земельного кадастру за окремими запитами, а й постійний доступ до відомостей Державного земельного кадастру», - роз'яснив Роман Лещенко.

Для отримання доступу до відомостей Державного земельного кадастру виконавцям і арбітражним керуючим необхідно звернутися до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру із заявою про надання доступу до відомостей Державного земельного кадастру за формою згідно з додатком 54 до Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого урядовою постановою від 17 жовтня 2012 року № 1051.

Уберегтися від рейдерів допоможуть сервіси SMS-Маяк і SMS-Маяк Земля від "ЛІГА:ЗАКОН", за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомлення, електронним листом або через повідомлення в кабінеті користувача).

Читайте також:

Кабмін удосконалив контроль за концентрацією земель с/г призначення у власності однієї особи

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини