Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабмін удосконалив контроль за концентрацією земель с/г призначення у власності однієї особи

Реклама

Кабінет Міністрів удосконалив законодавство щодо контролю за концентрацією земель сільськогосподарського призначення у власності.

Відповідне рішення прийнято на засіданні Уряду 11 листопада 2020 року, повідомляє Урядовий портал.

Постановою передбачено внести зміни до:

­ додатка до Порядку інформаційної взаємодії між Державним земельним кадастром, іншими кадастрами та інформаційними системами, що забезпечить інформаційну взаємодію програмного забезпечення Державного земельного кадастру із Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;

- Положення про Держгеокадастр. Так, відомство зможе подавати до суду позов про конфіскацію земельної ділянки с/г призначення у разі порушення особою вимог щодо граничної площі таких земель, що можуть перебувати у власності однієї особи, а також у випадках, коли відповідно до закону власник земельної ділянки зобов'язаний відчужити її протягом певного строку, але земельна ділянка не була відчужена.

У Мінекономіки нагадали, що 31 березня 2020 року Верховна Рада прийняла Закон № 552-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», реалізація якого дозволить громадянам України набувати у власність ділянки с/г призначення площею не більше 100 га, набере чинності 1 липня 2021 року.

Уберегтися від рейдерів допоможуть сервіси SMS-Маяк і SMS-Маяк Земля від "ЛІГА:ЗАКОН", за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомлення, електронним листом або через повідомлення в кабінеті користувача).

Читайте також:

З чого почати бізнес в Україні: юридичні поради

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини