Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як діяти, якщо нотаріальний документ втрачено?

Реклама

Якщо ви втратили нотаріально оформлені документи:

- заповіт;

- договори: дарування, купівлі-продажу, міни, іпотеки тощо;

- свідоцтва про право на спадщину за законом або заповітом;

- довіреності;

- свідоцтва про право власності - усі ці документи можна відновити, отримавши дублікат.

Що необхідно знати в такому випадку, пояснили в Центральному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції (м. Київ).

У разі втрати або зіпсування документа, посвідченого або виданого нотаріусом, за письмовою заявою осіб, за дорученням яких або щодо яких вчинялася нотаріальна дія, видається дублікат втраченого або зіпсованого документа.

Дублікатом є повторно оформлений документ, що має таку саму юридичну силу, як і його оригінал.

Для отримання дубліката документа фізична особа має подати нотаріусу такі документи:

- документ, що посвідчує особу (паспорт, тимчасова посвідка на постійне проживання тощо);

- довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;

- якщо за видачею дубліката документа звернувся представник заявника, на підтвердження представницьких повноважень він має подати нотаріально посвідчену довіреність (із чітким зазначенням, що представник має право представляти інтереси особи в органах нотаріату з питань отримання дублікатів документів).

Дещо особливою є процедура видачі дублікатів документів спадкоємцям померлого.

Так, дублікати документів, посвідчених або виданих нотаріусом, можуть бути видані за письмовою заявою спадкоємців осіб, за дорученням яких або щодо яких вчинялася нотаріальна дія, а також виконавця заповіту та на запит нотаріуса, який завів спадкову справу. У цьому разі нотаріусу, крім свідоцтва про смерть таких осіб, подають документи, що підтверджують родинні відносини (свідоцтво виконавця заповіту).

Дублікат заповіту може бути виданий зазначеним у заповіті спадкоємцям після подання ними свідоцтва про смерть заповідача.

Якщо за видачею дубліката документа звернувся представник юридичної особи, він має надати нотаріусу установчі документи юридичної особи на підтвердження її правоздатності та дієздатності, а також документи на підтвердження своїх повноважень. Дублікати документів, посвідчених або виданих нотаріусом, можуть бути видані також за письмовою заявою правонаступників осіб, за дорученням яких або щодо яких вчинялася нотаріальна дія, а дублікат іпотечного договору - в тому числі за письмовою заявою іпотекодержателя за іпотечним договором.

Після видачі дубліката оригінал документа втрачає свою юридичну силу.

Захистити своє майно від чорних реєстраторів вже зараз допоможе ефективний сервіс SMS-Маяк від "ЛІГА:ЗАКОН". Завдяки ньому можна відстежувати зміни статусу об'єкта нерухомості. Отримана інформація дасть змогу своєчасно звернутися до суду з позовною заявою про скасування вчинених реєстраційних дій, а також до правоохоронних органів із заявою про неправомірність таких дій. Ефективно уберегтися від рейдерів також допоможуть сервіси SMS-Маяк Земля та SMS-Маяк Іпотека від "ЛІГА:ЗАКОН", за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомлення, електронним листом або через повідомлення в кабінеті користувача).

Читайте також:

Видача нотаріусом дубліката документа: які особливості

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини