Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

До Держреєстру прав не вносяться відомості про цільове призначення та площу земельної ділянки

Реклама

У Південному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції (м. Одеса) роз'яснили, які відомості про земельні ділянки підлягають внесенню до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Відповідно до частин 2, 3 ст. 13 Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» на кожний об'єкт нерухомого майна під час проведення державної реєстрації права власності на нього вперше у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (далі - Державний реєстр прав) відкривається новий розділ. Кожний розділ Державного реєстру прав складається з чотирьох частин, одна з яких містить відомості про нерухоме майно.

Порядок ведення Державного реєстру прав, відповідно до ч. 5 ст. 13 Закону, визначає Кабінет Міністрів. Такий Порядок затверджено урядовою постановою від 26.10.2011 № 1141.

З Порядку виключено деякі вимоги:

- вимоги про обов'язкове зазначення цільового призначення земельної ділянки (виключені постановою КМУ «Деякі питання функціонування Державного реєстру речових прав на нерухоме майно» від 06.06.2018 № 484);

- вимоги про обов'язкове зазначення площі земельної ділянки (виключені постановою КМУ «Про внесення змін до деяких постанов КМУ у сфері державної реєстрації» від 13.05.2020 № 399).

Станом на 09.10.2020 єдиними відомостями про земельні ділянки, які підлягають внесенню до Державного реєстру прав, є відомості про кадастровий номер земельної ділянки (пункт 29 Порядку).

Крім цього, відповідно до пункту 37 Порядку в разі, коли під час проведення державної реєстрації прав державним реєстратором із поданих для такої реєстрації документів встановлено необхідність внесення змін до відомостей, передбачених пунктом 29 Порядку, або встановлено наявність допущеної технічної помилки під час проведення попередніх реєстраційних дій, що підтверджується документами відповідної реєстраційної справи у паперовій чи електронній формі, такі зміни до відомостей Державного реєстру прав вносяться одночасно з проведенням відповідної державної реєстрації прав.

Надання послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень до впровадження програмного забезпечення Державного реєстру прав, створеного відповідно до Закону та інших нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до нього, здійснюється відповідно до законодавства за допомогою діючого програмного забезпечення Державного реєстру прав (підпункт 4 пункту 3 постанови КМУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 25.12.2015 № 1127).

Захистити своє майно від дій рейдерів уже зараз допоможе ефективний сервіс SMS-Маяк від "ЛІГА:ЗАКОН". Завдяки ньому можна відстежувати зміни статусу об'єкта нерухомості. Отримана інформація дасть змогу своєчасно звернутися до суду з позовною заявою про скасування вчинених реєстраційних дій, а також до правоохоронних органів із заявою про неправомірність таких дій. Ефективно уберегтися від рейдерів також допоможуть сервіси SMS-Маяк Земля та SMS-Маяк Іпотека від "ЛІГА:ЗАКОН", за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомлення, електронним листом або через повідомлення в кабінеті користувача).

Читайте також:

Зеленський підписав Указ про передачу сільгоспземель з державної в комунальну власність

Як безоплатно отримати земельну ділянку та приватизувати її?

Як отримати витяг про земельну ділянку з Держземкадастру

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини