Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Восени на заміну медичному свідоцтву про народження має прийти електронний медичний висновок

Реклама

Медичне свідоцтво про народження є одним із обов'язкових документів, необхідних для проведення державної реєстрації народження дитини. Медичне свідоцтво за формою 103/о видається в пологовому будинку після народження дитини. Оригінал цього документа необхідний для отримання послуги єМалятко.

Вже восени на заміну медичному свідоцтву про народження має прийти електронний медичний висновок. Завдяки йому батьки зможуть самостійно отримати комплексну послугу єМалятко на порталі diia.gov.ua.

Як це працюватиме, роз'яснило Міністерство юстиції у Facebook.

- Лікар створює електронний медичний висновок, номер якого батьки отримують смс-повідомленням.

- Батьки вносять інформацію про номер медичного висновку щодо народження свого малюка на Єдиному порталі державних послуг «Дія» та самостійно отримують всі послуги єМалятко.

- Дані на реєстрацію народження надходять до ДРАЦС. Медичний висновок - до системи ДРАЦС за електронним запитом.

- ДРАЦС реєструє народження малюка, а батьки отримують свідоцтво та інші необхідні послуги.

Якщо дитина народилася поза медичним закладом України, батькам, зважаючи на відсутність медичного свідоцтва за формою 103/о, потрібно звернутися до відділу ДРАЦС з такими документами, що підтверджують народження:

- медична довідка та висновок про підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров'я - якщо дитина народилася не в пологовому будинку;

- акт, складений капітаном судна, командиром, начальником потяга тощо за участю двох свідків і лікаря або фельдшера (якщо вони були на транспортному засобі) - якщо дитина народилася в транспортному засобі;

- медичний документ іншої держави, що підтверджує факт народження дитини, належним чином легалізований - якщо дитина народилася за кордоном.

Якими будуть наступні рішення влади? Замовте тестовий доступ до екосистеми LIGA360, щоб стежити за прийняттям законів, що можуть вплинути на ваш бізнес. Ви можете замовити повний тестовий доступ на 4 доби до LIGA360 за посиланням.

Читайте також:

Послугу єМалятко онлайн планують запустити у вересні

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини