Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Верховний Суд вказав на три обставини, за яких об'єкт вважається самочинним будівництвом

Реклама

Суть справи: позивач просив скасувати наказ Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю про скасування реєстрації декларації про початок проведення будівельних робіт.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач, не дочекавшись кінцевої дати усунення недоліків припису позивачем, скасував реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт. На думку позивача, вказані дії є протиправними, оскільки ч. 2 ст. 39-1 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" не передбаченою такої підстави для визнання об'єкта самочинним будівництвом, як розроблення та затвердження містобудівної документації на об'єкті із порушенням містобудівних умов та обмежень.

Читайте також: Будівництво погребу без повідомлення про це карається штрафом

Місцевий та апеляційний суди відмовили у задоволенні позову. Суди виходили з того, що замовником будівництва наведені недостовірні дані у декларації про початок виконання будівельних робіт, оскільки об'єкт будується без урахування вимог містобудівної документації, вихідних даних та без дотримання вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил.

Колегія суддів Адміністративного суду ВС із таким висновком погодилась, вказавши наступне.

Відповідну постанову у справі № 826/1419/18 ВС прийняв 15.07.2020. З її повним текстом можна ознайомитися в системі аналізу судових рішень VERDICTUM, яку можна протестувати тут.

Об'єкт слід вважати самочинним будівництвом, зокрема, за наявності хоча б однієї з таких обставин:

1) об'єкт збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети;

2) об'єкт будується без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи;

3) об'єкт будується без належно затвердженого проекту з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

При цьому, під виявленням недостовірних даних у зареєстрованій декларації розуміється встановлення факту, що на дату реєстрації декларації інформація, яка зазначалася в ній, не відповідала дійсності, та/або виявлення розбіжностей між даними, зазначеними у декларації.

Читайте також:

Способи захисту прав на земельні ділянки: позиція Верховного Суду

ЄСПЛ вказав, які межі перегляду рішень Верховним Судом

Повна база рішень ЄСПЛ відтепер доступна у системах ЛІГА:ЗАКОН.

60 тис. рішень ЄСПЛ у прив'язці до відповідних статей Конвенції офіційною мовою та в перекладі на будь-яку дату у минулому. Плюс короткі огляди рішень українською та легка навігація від рішень ЄСПЛ до відповідних статей Конвенції та навпаки.

Деталі за посиланням

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини