Законом № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни до Податкового кодексу в частині вдосконалення, зокрема, податку на нерухоме майно.
Відповідні норми роз'яснило Головне управління ДПС у Донецькій області.
Так, починаючи з 23 травня 2020 року (з дати набрання чинності змін, внесених до Кодексу Законом № 466 в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - податок на нерухомість)), відповідно до пп. «є» пп. 266.2.2 ст. 266 Кодексу з переліку об'єктів оподаткування податком на нерухомість виключено будівлі промисловості, які віднесені до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб'єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях B - F КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.
Щодо ставок податку на нерухомість
Законом № 466 внесено зміни до ст. 12 Кодексу щодо зміни строків прийняття та оприлюднення органами місцевого самоврядування рішень про встановлені ставки місцевих податків та/або зборів, а також інформування контролюючих органів про прийняті рішення. Не дозволяється сільським, селищним, міським радам та радам об'єднаних територіальних громад встановлювати індивідуальні пільгові ставки місцевих податків і зборів для окремих юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців і фізичних осіб або звільняти їх від сплати таких податків та зборів (пп. 12.3.7 п. 12.3 ст. 12 Кодексу).
Звертаємо увагу, що перший в Україні чат-бот для фізосіб-підприємців 2 і 3 груп єдиного податку ReporTax розрахує та сплатить податки, повідомить про заборгованість, автоматично складатиме і подаватиме звітність просто в Telegram. Також бот нагадає підприємцям про терміни сплати податків і подання звітів. Відчуйте легкість у користуванні ReporTax!
Читайте також:
Документальні позапланові перевірки юросіб проводитимуть за новими підставами
Як оподатковується відшкодування моральної шкоди?
До доходу фізособи, отриманого від провадження нею підприємницької діяльності, ПСП не застосовується