Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Законодавство щодо стягнення аліментів на утримання дитини хочуть змінити

Реклама

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект № 3339 щодо стягнення аліментів на утримання дитини.

Усі законопроекти з пояснювальними записками до них можна знайти в модулі "Законопроекти" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтесь у зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ до систем.

Як зазначено в пояснювальній записці до проекту, він розроблений для забезпечення належного виконання рішень щодо стягнення аліментів. Його реалізація дасть змогу усунути порушення трудового законодавства з боку органів місцевого самоврядування, зберегти кошти місцевих бюджетів і запровадити більш доцільні та ефективні майнові санкції для боржників.

Законопроектом запропоновано внести зміни до низки законодавчих актів, якими передбачено:

- виключити з Кодексу про адміністративні правопорушення статті 31-1 «Суспільно корисні роботи», 183-1 «Несплата аліментів», 183-2 «Ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт», а з Кримінального кодексу - статтю 389-2 «Злісне ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт»;

- надати можливість державним виконавцям за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців (на сьогодні - за один рік), виносити постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 20 % суми заборгованості зі сплати аліментів.

Під час обговорення законопроекту члени Комітету підтримали законопроект, оскільки пропозиція щодо запровадження такого стягнення, як відбування суспільно корисних робіт, ще при ухваленні відповідного законопроекту в грудні 2017 року викликала багато зауважень. Так, у висновку Головного юридичного управління Апарату ВР до проекту Закону № 7277 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів зазначалось, що встановлення адміністративної відповідальності за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї призведе до неможливості зафіксувати обставини, які вказуватимуть на наявність ознак правопорушення (винна дія чи бездіяльність), без проведення відповідних слідчих дій у зв'язку з відсутністю в Кодексі про адміністративні правопорушення інституту адміністративного розслідування. Крім того, враховуючи положення частини першої статті 9 цього Кодексу навряд чи можна буде притягнути до адміністративної відповідальності особу, в діях якої відсутня вина щодо несплати аліментів, наприклад, у зв'язку з відсутністю заробітку, майна тощо.

Також члени Комітету погодилися з позицією автора законопроекту, що у багатьох випадках органи місцевого самоврядування або вимушені створювати зайві та не потрібні робочі місця на комунальних підприємствах, або взагалі не мають можливості виділити кошти на оплату праці цієї категорії громадян. Крім того, через низький рівень оплати праці на комунальних підприємствах застосування суспільно корисних робот не призводить до погашення всієї заборгованості або хоча б її значної частини.

Якими будуть наступні рішення влади? Замовте тестовий доступ до екосистеми LIGA360, щоб стежити за прийняттям законів, що можуть вплинути на ваш бізнес. Ви можете замовити повний тестовий доступ на 4 доби до LIGA360 за посиланням.

Читайте також:

Аліменти під час карантину: платити чи ні?

Все про аліменти: як розрахувати, як стягнути, як припинити виплати

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини