Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кримінальну відповідальність за водіння в нетверезому стані скасували

Реклама

Сьогодні, 3 липня, в газеті "Голос України" опубліковано Закон № 720-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень"(законопроект № 3314).

Відповідний Закон Верховна Рада прийняла 17 червня. Документ виключає підпункт 171 Закону № 2617-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень», який вводив у КК ст. ст. 286-1 "Керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції". Таким чином, скасовується кримінальні відповідальність за вчинення відповідного діяння і залишається адміністративна (ст. 130 КУпАП).

Раніше ми писали, що набрав чинності Закон № 2617, який встановлював, що з 1 липня керування транспортним засобом у стані будь-якого сп'яніння - кримінальний проступок.

Положеннями Закону № 720 визначено, що він набуває чинності одночасно із Законом № 2617. Але відповідно до ст. 94 Конституції, Закон набирає чинності не раніше дня його опублікування.

Швидко готуйте власну позицію, щоб виграти в суді, та будьте в курсі всіх законодавчих новацій разом із LIGA360:АДВОКАТ. Отримайте доступ до повної бази НПА і коментованих кодексів. Зручний пошук та аналіз бази із 85 млн судових рішень. Можливість в один клік обирати рішення із правовими позиціями ВС й отримати подібні рішення у справі. Доступний розклад судових засідань, моніторинг справ і засідань за десятками параметрів. Замовляйте доступ зі знижкою 30%.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини