Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Автофіксація порушень ПДР: за що, кого та на скільки оштрафують

Реклама

28 травня Міністерство внутрішніх справ роз'яснило особливості притягнення до відповідальності за фактом автофіксації порушень ПДР.

Яке порушення фіксуватиметься?

На сьогодні фіксуватиметься тільки перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів.

Що є фактом порушення?

Фактом порушення є перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш ніж на 20 км/год. (+2 км/год. - додатковий бонус на похибку вимірювального приладу «Каскад», узагалі ДСТУ дозволено похибку для такої категорії приладів до ±3 км/год.).

Який розмір штрафу?

255 грн. - у разі перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш ніж на 20 км/год., але не більше 50 км/год.;

510 грн. - при перевищенні встановлених обмежень швидкості руху більш ніж на 50 км/год.

Штраф зменшується на 50 %, якщо його сплачено протягом 10 банківських днів з моменту отримання постанови.

Кого можуть притягнути до відповідальності?

1. Особу, за якою зареєстровано ТЗ, або належного користувача, зазначеного власником в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів (послуга доступна в онлайн-сервісі «Електронний кабінет водія» - детальніше);

2. Керівника юридичної особи або визначену ним відповідальну службову особу;

3. Особу, яка ввезла авто на територію України (і громадянин України, й іноземець чи особа без громадянства).

Як поліція встановить дані правопорушника?

Персональні дані правопорушника поліцейський установлює з відповідних реєстрів МВС, Мін'юсту (Єдиний державний реєстр транспортних засобів, Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, інформаційно-телекомунікаційна система прикордонного контролю «Гарт-1»).

Як дізнатися про факт фіксації порушення?

1. За допомогою СМС-повідомлення або електронної пошти, якщо подано відповідну заяву в МВС;

2. На спеціалізованих веб-сайтах МВС або Нацполіції в Інтернеті;

3. Від листоноші, який доставляє постанову за місцем реєстрації правопорушника;

4. Від представників органів Держприкордонслужби, які вручають постанову при перетині кордону - іноземцям та особам без громадянства, які ввозили транспортний засіб на територію України, зареєстрований за її межами.

Як виноситься постанова про притягнення до відповідальності?

Постанова може виноситися без участі особи, яка притягається до відповідальності, відправляється порушникові поштою протягом 3-х днів з дати винесення.

Які терміни оскарження постанови?

10 днів з дати набрання постановою законної сили.

Коли постанова набирає законної сили?

- з дня отримання;

- з дня відмови про отримання;

- з дня повернення поштового відправлення, якщо ви не отримали надіслану постанову;

- якщо вручається прикордонником, то в день вручення.

У яких випадках особа звільняється від адміністративної відповідальності?

1. Якщо протягом 20 днів з дати отримання постанови особа надала документ про те, що транспортний засіб або номерні знаки вибули з його законного володіння в результаті протиправних дій (угон, викрадення);

2. Якщо особа, яка фактично керувала транспортним засобом, протягом 20 днів сплачує штраф і надає заяву до уповноваженого підрозділу Національної поліції щодо визнання факту правопорушення та надання згоди на притягнення до адміністративної відповідальності.

У які терміни необхідно сплатити штраф?

Протягом 30 днів з дати набрання постановою законної сили. При оскарженні ці терміни зупиняються до вирішення питання по суті.

Які наслідки несплати штрафу?

Після закінчення 30 днів запускається механізм примусового стягнення. При цьому відкривається виконавче провадження - на транспортний засіб боржника та інше майно (нерухомість, цінні папери тощо) може бути накладено арешт, боржник втрачає право вільно розпоряджатися своїм майном. Крім того, стягується подвійна сума штрафу.

Якщо транспортним засобом користується кілька осіб (наприклад, водії служб таксі), хто нестиме відповідальність?

Постанова виноситиметься на особу, за якою зареєстровано транспортний засіб у відповідному реєстрі МВС. Якщо визначено належного користувача - відповідальність несе належний користувач. Якщо ТЗ зареєстровано за юридичною особою - керівник юрособи.

Громадяни, яким належать ТЗ, повинні пам'ятати конституційний принцип «власність зобов'язує».

Чи відрізняються реквізити для сплати штрафу за порушення, які зафіксовані в автоматичному режимі, від реквізитів, які наразі встановлені для штрафів, які накладаються працівниками патрульної поліції за порушення ПДР?

Так, відрізняються. Казначейство відкрило єдиний рахунок для оплати штрафів автофіксації. Реквізити буде опубліковано на сайтах Нацполіції і вказано в адмінпротоколі, що надсилається порушнику.

Чи фіксуються приладами ТЗ, на яких нанесено плівку з властивостями спотворення зображення номерного знака або сітку?

Так, система фіксує такі транспортні засоби. Якщо правопорушник закриє яким-небудь предметом номерний знак або взагалі його зніме, то правопорушення не зафіксується. Проте є інші важелі впливу на таких правопорушників - це штраф при зупинці такого ТЗ за керування без номерних знаків або знаками, які не відповідають стандартам. Патрульна поліція має доступ до системи «Безпечне місто», а це понад 6 тисяч камер відеоспостереження по Києву, тому таких правопорушників відслідковуватимуть і притягатимуть до адміністративної відповідальності.

Нагадаємо, з 1 червня в Україні запрацює система фотовідеофіксації порушень ПДР.

Перевірити АЗС та СТО, послугами яких ви користуєтеся, на благонадійність можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Якими будуть наступні рішення влади? Замовте тестовий доступ до екосистеми LIGA360, щоб стежити за прийняттям законів, що можуть вплинути на ваш бізнес.

Читайте також:

З 22 травня відновлено прийняття практичних іспитів на водійські права

Водій VS Поліція: що кажуть суди

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини