Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи можливе скорочення працівника під час лікарняного

Реклама

Управління Держпраці у Полтавській області роз'яснило, чи можливе скорочення працівника під час лікарняного.

Згідно зі ст. 49-2 КЗпП про наступне звільнення працівника персонально письмово попереджають не пізніше ніж за два місяці до дати запланованого звільнення. При цьому чинне законодавство не передбачає виключення зі строку попередження працівника про наступне звільнення часу знаходження його у відпустці або на лікарняному.

Аналізуючи положення ч. 3 ст. 40 КЗпП, роботодавцю за своєю ініціативою забороняється звільняти працівника у період його тимчасової непрацездатності. Винятки становлять випадки повної ліквідації підприємства та нез'явлення працівника на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності.

У зазначеній вище ситуації звільнення працівника провадиться у перший робочий день згідно з графіком роботи після закінчення тимчасової непрацездатності. Вдруге повідомляти працівника про звільнення за два місяці не потрібно, адже дата звільнення переноситься не з ініціативи та не з вини роботодавця.

Листок непрацездатності потрібно буде оплатити повністю, оскільки його було видано ще під час перебування працівника у трудових відносинах з роботодавцем (останнім днем трудових відносин є день звільнення і він також включається до цього періоду).

Нагадаємо, на період карантину змінено правила видачі лікарняних.

Як упоратися з потоком інформації і завжди тримати руку на пульсі законодавчих змін? Компанія ЛІГА:ЗАКОН розробила LIGA360 - інноваційну екосистему для командного управління ризиками. Відтепер ви зможете отримувати автоматичні сповіщення про критичні зміни, важливі для вашого бізнесу, та працювати при цьому в єдиному середовищі з колегами. Замовте безкоштовний тест, щоб оперативно приймати антикризові рішення разом з командою.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини