Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Українці матимуть доступ до геокадастрів

Реклама

В Україні буде створено єдиний Геопортал кадастрів та геопросторових даних.

Відповідний Закон (проект № 2370) «Про національну інфраструктуру геопросторових даних» було прийнято в другому читанні та в цілому на позачерговому засіданні Парламенту 13 квітня.

Закон визначає правові та організаційні засади створення, функціонування та розвитку національної інфраструктури геопросторових даних, спрямованої на забезпечення ефективного прийняття органами державної влади та органами місцевого самоврядування управлінських рішень, задоволення потреб суспільства в усіх видах географічної інформації, інтегрування у глобальну та європейську інфраструктури геопросторових даних.

Прийнятий Закон установлює безоплатний доступ громадян і суб'єктів господарювання до відповідної інформації.

Законом передбачено:

сформувати сучасну систему забезпечення потреб суспільства у всіх видах географічної інформації;

забезпечити міжгалузеву інтеграцію геопросторових даних та даних кадастрів, відкриття у мережі Інтернет геопросторових даних та метаданих, які створюються у публічному секторі, а також підприємствами-монополістами.

Для створення національної інфраструктури геопросторових даних будуть використані наявні геопросторові дані та метадані, вже створені органами державного управління.

Геопросторові дані створюються за результатами топографо-геодезичної і картографічної діяльності, створення державних кадастрів, реєстрів усіх видів та моніторингу навколишнього природного середовища, передбачених видатками державного бюджету на відповідний рік.

Законом визначено повноваження центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері національної інфраструктури геопросторових даних, який формує державну політику у відповідній сфері; здійснює нормативно-правове забезпечення; розробляє концепції, стратегії, програми та плани у відповідній сфері тощо.

Законом також визначено повноваження держателів геопросторових даних, адміністратора національного геопорталу.

Встановлюється адміністративна відповідальність за порушення прав на геопросторові дані та метадані. Для цього КУпАП доповнюється новою статтею 51-4, згідно з якою незаконне привласнення геопросторових даних та метаданих, їх втрата або несанкціоноване знищення, а також порушення порядку створення і використання геопросторових даних та метаданих тягнуть за собою накладення штрафу від ста до ста п'ятдесяти НМДГ (від 1700 до 2550 грн.).

Таке діяння, вчинене особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, тягне за собою накладення штрафу від двохсот до двохсот п'ятдесяти НМДГ (від 3400 до 4250 грн.).

Закон набирає чинності через один місяць з дня його опублікування та вводиться в дію з 1 січня 2021 року.

Зазначений Закон - одна зі складових запуску прозорої земельної реформи. Він дасть можливість об'єднати інформацію про різні об'єкти інфраструктури, мережі комунікацій та бази даних в одному місці. Відтак Україна щороку заощаджуватиме 100 млн грн., які витрачалися через неузгодженість між різними адміністраторами кадастрів, повідомляють у Мінекономіки. Крім цього, НІГД дозволить агрегувати та систематизувати інформацію про геопросторові дані й метадані та отримувати якісну аналітику. Інформація буде відкритою та безкоштовною й оновлюватиметься в режимі реального часу. Геопросторові дані будуть під контролем держави та захищеними від маніпуляцій з боку рейдерів.

Текст Закону з'явиться в модулі "Законодавство" відразу після його підписання Президентом та офіційного опублікування. Переконайтесь у зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ до систем.

Захистити своє майно від дій чорних реєстраторів вже зараз допоможе ефективний сервіс SMS-Маяк від "ЛІГА:ЗАКОН". Завдяки ньому можна відстежувати зміни статусу об'єкта нерухомості. Отримана інформація дасть змогу своєчасно звернутися до суду з позовною заявою про скасування вчинених реєстраційних дій, а також до правоохоронних органів із заявою про неправомірність таких дій. Ефективно уберегтися від рейдерів також допоможуть сервіси SMS-Маяк Земля та SMS-Маяк Іпотека від "ЛІГА:ЗАКОН", за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомлення, електронним листом або через повідомлення в кабінеті користувача).

Читайте також:

У Мінекономіки пояснили розширення дозволених під час карантину видів діяльності

Рада відхилила всі постанови про скасування Закону про ринок землі

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини