Суть справи: підприємство звернулось із позовом в суд до органів Держгеокадастру про визнання протиправним та скасування припису.
Місцевий та апеляційний суди відмовили у задоволенні позовних вимог.
Рішення мотивовані тим, що позивач користувався земельною ділянкою без правовстановлюючих документів.
Читайте також: в Україні змінюється принцип погодження проектів землеустрою
Колегія суддів Адміністративного суду ВС погодилась із судами попередніх інстанцій.
Верховний Суд зазначив, що вчинення позивачем дій щодо відведення йому земельної ділянки в оренду та навіть рішення суду у іншій справі, яким відповідного суб'єкта владних повноважень зобов'язано розглянути клопотання про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, не породжує у позивача права на її використання до прийняття відповідним органом виконавчої влади чи органом місцевого самоврядування рішення про надання зазначеної земельної ділянки у користування (оренду) та подальше її оформлення у встановленому порядку.
ВС вказав, що будь-які дії, направлені на фактичне використання земельної ділянки без оформлення права власності на неї або права постійного користування чи права оренди земельної ділянки в порядку, визначеному Законом «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», є самовільним заняттям земельної ділянки.
Відповідну постанову по справі № 1940/1655/18 ВС прийняв 20.02.2020. Повний текст документа читайте в системі VERDICTUM, оформивши тестовий доступ за посиланням.
Якщо ви шукаєте юриста для захисту ваших прав у суді, скористайтеся Національним професійним юридичним каталогом Liga:BOOK.
Вам також буде цікаво:
Верховний Суд роз'снив умови самопредставництва юросіб
Суд може звернути стягнення і на незареєстроване майно боржника: ВС
Прошиті та пронумеровані копії документів можна завіряти на останньому аркуші: ВС