Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Верховний Суд сформував правову позицію щодо самовільного зайняття земельної ділянки

Реклама

Суть справи: підприємство звернулось із позовом в суд до органів Держгеокадастру про визнання протиправним та скасування припису.

Місцевий та апеляційний суди відмовили у задоволенні позовних вимог.

Рішення мотивовані тим, що позивач користувався земельною ділянкою без правовстановлюючих документів.

Читайте також: в Україні змінюється принцип погодження проектів землеустрою

Колегія суддів Адміністративного суду ВС погодилась із судами попередніх інстанцій.

Верховний Суд зазначив, що вчинення позивачем дій щодо відведення йому земельної ділянки в оренду та навіть рішення суду у іншій справі, яким відповідного суб'єкта владних повноважень зобов'язано розглянути клопотання про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, не породжує у позивача права на її використання до прийняття відповідним органом виконавчої влади чи органом місцевого самоврядування рішення про надання зазначеної земельної ділянки у користування (оренду) та подальше її оформлення у встановленому порядку.

ВС вказав, що будь-які дії, направлені на фактичне використання земельної ділянки без оформлення права власності на неї або права постійного користування чи права оренди земельної ділянки в порядку, визначеному Законом «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», є самовільним заняттям земельної ділянки.

Відповідну постанову по справі № 1940/1655/18 ВС прийняв 20.02.2020. Повний текст документа читайте в системі VERDICTUM, оформивши тестовий доступ за посиланням.

Якщо ви шукаєте юриста для захисту ваших прав у суді, скористайтеся Національним професійним юридичним каталогом Liga:BOOK.

Вам також буде цікаво:

Верховний Суд роз'снив умови самопредставництва юросіб

Суд може звернути стягнення і на незареєстроване майно боржника: ВС

Прошиті та пронумеровані копії документів можна завіряти на останньому аркуші: ВС

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини