Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Держекоінспекція перевірить топ-забруднювачів України

Реклама

За дорученням Прем'єр-міністра Олексія Гончарука Державна екологічна інспекція найближчим часом проведе комплексну перевірку підприємств, які становлять небезпеку для навколишнього середовища. У списку таких підприємств близько 200 об'єктів по всій Україні.

Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті Мінекоенерго.

Зараз Держекоінспекція готує перевірку перших 35 підприємств зі списку. Перевірятимуть як державні, так і приватні підприємства щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства. Адже від викидів шкідливих речовин, забруднення води та повітря потерпають мешканці всієї України, що погіршує стан їхнього здоров'я та порушує право на чисте довкілля. Держекоінспекція зацікавлена в максимальній прозорості та відкритості перевірок, тому їх проводитимуть із залученням медіа з метою фіксації порушень та оприлюднення результатів.

Однією з найбільших проблем є недопуск екоінспекції на об'єкти.

Водночас ст. 68 Закону "Про охорону навколишнього природного середовища" передбачено, що порушення законодавства України про охорону навколишнього середовища тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільну і кримінальну відповідальність. Крім того, притягнення порушника до будь-якого виду відповідальності не звільняє винних від компенсації шкоди, заподіяної забрудненням навколишнього природного середовища та погіршенням якості природних ресурсів.

За фактом усіх незаконних відмов у доступі буде спрямовано відповідні заяви до правоохоронних органів. У таких випадках Держекоінспекція отримає можливість потрапити на підприємства вже у супроводі правоохоронців і провести перевірку.

Нагадаємо, знайти алгоритми дій під час проведення перевірок можна в модулі "Мистецтво оборони" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ. А відомості про реквізити усіх найвищих, центральних та регіональних органів влади (адреса, телефони і прізвища керівників), а також дані про історію створення органів влади можна дізнатися у модулі "Органи влади", який входить до складу Інформаційно-правових систем ЛІГА:ЗАКОН.

План перевірок вашого підприємства можна знайти в зручному сервісі CONTR AGENT, замовивши тестовий доступ.

Читайте також:

Відсьогодні розпочинається всеукраїнська кампанія з детінізації зайнятості в будівництві

Держпраці масово перевірятиме роботодавців до кінця 2020 року

Змінено процедуру накладення штрафів за порушення трудового законодавства

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини