Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Вкладникам банків на окупованих територіях виплатять відшкодування

Реклама

З 25 січня діє Положення про порядок здійснення процедури ліквідації банків, зареєстрованих на тимчасово окупованій території України, затверджене рішенням Фонду гарантування № 2080.

Дія Положення поширюється на банки, в яких запроваджено процедуру ліквідації і за відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань місцезнаходження банку як юридичної особи зареєстровано на тимчасово окупована територія (Крим та непідконтрольні території Донецької та Луганської областей).

Перевірити інформацію про ваш банк, можна в системі CONTRAGENT. Замовити тестовий доступ можна тут.

У разі неможливості здійснення процедури ліквідації банку відповідно до Закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" Фонд здійснює ліквідацію банку шляхом накопичення ліквідаційної маси.

Відшкодування вкладникам банку Фонд виплачує зі своїх коштів відповідно до сформованого переліку вкладників для здійснення виплат гарантованої суми відшкодування та Закону.

У разі неможливості дотримання строків формування переліків рахунків вкладників, складання реєстру акцептованих вимог кредиторів, здійснення інвентаризації активів (майна) банку та формування ліквідаційної маси через відсутність доступу до бази даних про вкладників, автоматизованої банківської системи та банківських документів Фонд приймає рішення щодо подальших заходів та строків накопичення ліквідаційної маси такого банку.

Особа, яка заявляє до Фонду свої кредиторські вимоги щодо банку, окрім даних та документів, визначених законодавством, додатково додає нотаріально засвідчені копії документів, що підтверджують виникнення та існування зобов'язання банку:

- договір,

- виписки,

- квитанції,

- акти тощо.

Про потребу одночасного подання додаткових документів під час заявлення вимог кредиторів Фонд повідомляє в оголошенні про ліквідацію банку.

Виконавча дирекція Фонду приймає рішення про неможливість формування переліку вкладників банку, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду в разі невідновлення бази даних про вкладників та встановлення даних про розміри залишків на рахунках вкладників банку.

У разі відновлення доступу до серверів автоматизованої банківської системи, бази даних про вкладників, інших документів та технічних засобів банку, необхідних для затвердження переліку вкладників, які мають право на відшкодування, виконавча дирекція Фонду приймає рішення про формування переліку таких вкладників відповідно до Закону.

У разі делегування Фондом повноважень уповноваженій особі Фонду щодо формування та складання переліку вкладників банку, які мають право на отримання гарантованої суми відшкодування, така особа повідомляє Фонд про прийняте рішення у строки, передбачені Законом для подання повного переліку вкладників, які мають право на відшкодування.

Повний текст Положення доступний в ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Ознайомитись з системою, замовивши тестовий доступ можна тут.

Нагадуємо, споживач звільнений від судового збору у спорах з Фондом гарантування вкладів

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини