Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Дешеві кредити для бізнесу під 5 - 9 %: Кабмін прийняв постанови

Реклама

Сьогодні, 24 січня, Уряд прийняв дві постанови, які запускають надання фінансової державної підтримки суб'єктам мікро- та малого підприємництва через Фонд розвитку підприємництва.

Документи дозволять Фонду (який підпорядковано Мінфіну) запровадити програму підтримки мікро- та малого бізнесу «Доступні кредити 5-7-9 %». У постановах визначено механізм належного використання цих бюджетних коштів.

Буде створено низки інструментів здешевлення та доступності кредитів:

1) перший - здешевлення кредитів шляхом компенсації відсоткової ставки до рівня 5, 7 та 9 % річних за кредитами в гривні (додатково сплачуватиметься комісія банків у 0,5 - 1%). Відсоток залежить від розміру та типу бізнесу:

- 5 % річних - якщо виручка до 25 млн грн і створюються мінімум 2 робочих місця протягом першого кварталу;

- 7 % річних - для бізнесу з виручкою до 25 млн грн;

- 9 % річних - для бізнесу з виручкою до 50 млн грн.

При цьому для представників мікро- та малого бізнесу, які отримали кредит за програмою під 7 % або 9 %, ставка знижується на 0,5 в. п. за кожне створене робоче місце (але ставка не може бути нижчою за 5 %);

2) другий - надання часткових гарантій за кредитами, наданими мікро- та малому бізнесу, якщо у них бракує застави (оплата за гарантію становить 0,5 % від розміру кредиту).

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла Закон № 436-ІХ щодо забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва 14 січня 2020 року. Президент підписав його 21 січня.

Згідно з повідомленням на офіційному інтернет-представництві Президента зміни до держбюджету-2020 передбачають виділення 2 млрд грн для запуску програми кредитів під 5, 7 та 9 % для підтримки мікро- та малого бізнесу. Програма дасть змогу малим та середнім підприємцям відкривати власну справу вже у 2020 році.

Зверніть увагу, що перший в Україні бот-бухгалтер ReporTax нагадає, коли платити податки і подавати звіти; порахує податки; повідомить, чи є у вас податкова заборгованість; самостійно заповнить і відправить звіти до податкової. Відчуйте легкість у користуванні ReporTax!

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини