Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Замість раніше викраденого варто оформити новий паспорт

Реклама

На сьогодні паспорт є документом, що підтверджує громадянство та визначає приналежність особи до держави. В Україні такими документами є внутрішній паспорт громадянина України - у формі ID-картки або книжечки зразка 1994 року, а також закордонний паспорт. Державна міграційна служба роз'яснила, як діяти, якщо ці важливі документи або ж один з них було викрадено.

Насамперед, особі потрібно невідкладно звернутися із заявою про викрадення документа до поліції, після чого отримати від поліцейських витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Надалі, для оформлення нового документа, особі необхідно звернутись до підрозділу Міграційної служби або ЦНАП.

Іноді після подачі заяви про крадіжку паспорт все ж повертають особі, яка задля економії власних часу та коштів повторно звертається до відділу поліції із заявою про припинення розшуку документа і продовжує його використовувати.

Проте цілком можливо, що вказані в документі персональні дані уже могли бути використані шахраями з метою наживи.

Тому, з міркувань безпеки та задля уникнення можливих зловживань, пов'язаних із використанням викраденого раніше паспорта, Міграційна служба радить громадянам оформити новий документ. Для власної вигоди такі особи можуть за чужими документами, їх копіями або навіть використовуючи персональні дані, вказані на паспорті, отримувати кредити та позики, винаймати обладнання та інструменти, прокручувати оборудки у взаємовідносинах орендар - орендодавець житла тощо.

Також ДМС нагадала, що швидко та безкоштовно здійснити перевірку недійсних, викрадених або втрачених документів у базах даних Міграційної служби та МВС можливо з допомогою онлайн-сервісу «Перевірка недійсних документів» на офіційному веб-сайті ДМС. Сервіс оновлюється щодоби та на сьогодні містить інформацію про недійсні документи, які оформляють як громадяни України, так і іноземці, зокрема - паспорт громадянина України у вигляді ID-картки та паспортної книжечки, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, посвідки на тимчасове та постійне проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту тощо.

Також сервіс може бути корисним громадянам, які збираються у закордонну поїздку - з його допомогою можливо заздалегідь перевірити, чи не містяться дані про ваш паспорт для виїзду за кордон у базі недійсних, викрадених або втрачених документів для уникнення неприємних несподіванок при перетині державного кордону.

Раніше ЮРЛІГА писала, як діяти, якщо під час поїздки ви втратили закордонний паспорт.

Дізнатися все про оформлення паспортів можна в модулі "Ситуації для юриста" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтесь у зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини