Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Закон щодо забезпечення контролю цін на електроенергію набрав чинності

Реклама

Закон № 330-IX щодо забезпечення контролю цін на електроенергію за умов недостатньої конкуренції набрав чинності 27 грудня. Його було офіційно опубліковано в газеті "Голос України" 26 грудня.

Внесено зміни до статті 65 і прикінцевих та перехідних положеннях Закону "Про ринок електричної енергії". Основні новели:

- гарантований покупець зобов'язаний спрямовувати різницю між доходами та витратами, що виникла під час виконання ним спеціальних обов'язків, на забезпечення покриття власних витрат на виконання спеціальних обов'язків із купівлі електроенергії за "зеленим" тарифом та за аукціонною ціною або інших спеціальних обов'язків;

- регулятор з метою забезпечення достатнього рівня ліквідності на ринку "на добу наперед" має право встановлювати виробникам (крім мікро-, міні-, малих гідроелектростанцій та електростанцій, що виробляють електроенергію з альтернативних джерел енергії) та імпортерам граничну нижню межу обов'язкового місячного обсягу продажу електроенергії на ринку "на добу наперед", але не більше 30 % їхнього місячного обсягу продажу електроенергії відповідно до правил ринку;

- забороняється продаж та/або постачання електроенергії, імпортованої з РФ, за двосторонніми договорами та на внутрішньодобовому ринку. Для уникнення надзвичайної ситуації в об'єднаній енергетичній системі Кабмін має право скасовувати встановлену заборону, визначивши термін її поновлення;

- з дня початку функціонування ринку "на добу наперед" до 31 грудня 2019 року включно гранична нижня межа обов'язкового продажу електроенергії виробниками на ринку "на добу наперед" (крім виробників, що здійснюють виробництво електроенергії з альтернативних джерел енергії) не може бути меншою 10 % їхнього місячного обсягу продажу електроенергії відповідно до правил ринку.

З 1 січня 2020 року до 31 грудня 2025 року включно гранична нижня межа обов'язкового місячного обсягу продажу електроенергії виробниками (крім виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з альтернативних джерел енергії) та імпортерами на ринку "на добу наперед" не може бути меншою 15 % їхнього місячного обсягу продажу електроенергії відповідно до правил ринку.

До 1 липня 2023 року вартість послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електроенергії з альтернативних джерел, яка надається гарантованим покупцем, визначається з урахуванням різниці між доходами та витратами, що виникла під час виконання гарантованим покупцем покладених на нього Кабміном спеціальних обов'язків для забезпечення загальносуспільних інтересів (крім спеціальних обов'язків для забезпечення збільшення частки виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії).

До 1 квітня 2020 року регулятор має право встановлювати на рівні не нижче собівартості тариф на відпуск електричної енергії виробникам, що здійснюють комбіноване виробництво електричної та теплової енергії на теплоелектроцентралях, у випадках, передбачених рішенням Кабміну про покладання спеціальних обов'язків за зверненням такого виробника.

Як встановити "зелений тариф", можна дізнатись в модулі "Алгоритм дій для бізнесу" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Замовити тестовий доступ можна тут.

Як вже писала ЮРЛІГА, з 2020 року можуть ввести "зелені" аукціони

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини