Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

В Україні запрацював електронний кабінет забудовника

Реклама

Розпочав роботу електронний кабінет забудовника. Автоматизовано реєстрацію та отримання документів, дозволів, ліцензій і сертифікатів щодо об'єктів будівництва. Про це повідомив Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів.

За словами Прем'єр-міністра Олексія Гончарука, запуск е-кабінету відбуватиметься в кілька етапів. На першому передбачено надання послуг з отримання документів для будівель класу наслідків СС1 - це житлові та промислові будівлі (до чотирьох поверхів), а також - об'єкти лінійної інфраструктури і навіть дороги. Це стосуватимуться всіх етапів будівництва: підготовчих і будівельних робіт, а також - прийняття будівлі в експлуатацію.

На наступному етапі, вже за декілька місяців будуть доступними онлайн-послуги також стосовно об'єктів, що за класом належать до об'єктів із середніми (СС2) і значними (СС3) наслідками.

Інформація в е-кабінеті перевірятиметься автоматично, у тому числі щодо права власності на ділянку та її цільового призначення, параметрів відповідності об'єкта до СС1: квадратура, кількість поверхів тощо.

За словами Міністра розвитку громад та територій Альони Бабак, вже зареєстровано наказ, який регламентує роботу електронного кабінету. Усі, хто будуть користуватися послугами, отримають інформацію про те, що і як їм робити.

Онлайн-сервіс доступний на порталі ДАБІ за посиланням, через вхід до особистого кабінету.

Представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Олена Шуляк наголосила: «Подання повідомлення у паперовому форматі також залишатиметься доступним та звично забиратиме п'ять робочих днів, а декларації - десять днів. Тоді як через ЕКЗ рішення ухвалюватимуться автоматично - до п'яти секунд замість 5-10 днів - і надсилатимуться на електронну пошту заявника».

Як раніше писала ЮРЛІГА, в газеті "Голос України" 16 листопада було офіційно опубліковано Закон № 199-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва". Законом передбачено особливий порядок набрання чинності: він набрав чинності з 1 грудня 2019 року, крім певних положень, що набирають чинності через три, шість, вісім місяців з дня набрання чинності цим Законом, а також через один та два роки.

Під час ведення бізнесу в Україні важливо розуміти, з ким маєш справу. Компанія ЛІГА:ЗАКОН розробила інноваційний сервіс, що дасть змогу поставити на контроль свого бізнес-партнера та переглядати повну карту контрагента - сервіс CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. CONTR AGENT - це моніторинг у реальному часі, можливість відстежувати діяльність компанії, бізнес-партнерів та отримувати миттєві  сповіщення про будь-які зміни. У сервісі втілено зручний пошук партнерів та фільтрацію за: кодом ЄДРПОУ, КВЕДом, віком компанії, регіоном, формою діяльності, статусом підприємства. А сервіс SMS-Маяк попередить фізичних та юридичних осіб про зміну статусу об'єктів нерухомого майна в Державному реєстрі прав на нерухоме майно і власників про подання заявок на проведення будь-яких реєстраційних дій щодо об'єктів нерухомого майна, а також дату і час реєстрації таких заяв.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини