Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Законопроект про розвідку відправлено на доопрацювання

Реклама

Народні депутати розглянули невідкладний президентський законопроект № 2412 «Про розвідку».

Заступник Голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Мар'яна Безугла доповіла рішення Комітету, який погодився з необхідністю доопрацювання законопроекту та ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду в першому читанні направити його до головного комітету для підготовки на повторне перше читання. Народні депутати підтримали рішення профільного комітету і 336-ма голосами направили законопроект на доопрацювання.

У законопроекті передбачається визначити основні аспекти здійснення та забезпечення розвідувальної діяльності.

На законодавчому рівні запропоновано унормувати структуру розвідувального співтовариства, що включає:

- розвідувальні органи;

- визначені РНБО інші складові сектору безпеки і оборони, які залучаються розвідувальними органами до виконання окремих розвідувальних завдань;

- координаційний орган з питань розвідки, який може утворюватися Президентом для сприяння реалізації його повноважень із керівництва розвідкою, координації спільної діяльності суб'єктів розвідувального співтовариства.

Загальну координацію діяльності суб'єктів розвідувального співтовариства здійснюватиме Президент через очолювану ним Раду національної безпеки і оборони.

До розвідувальних органів віднесено:

Службу зовнішньої розвідки України;

розвідувальний орган Міністерства оборони;

розвідувальний орган Держприкордонслужби.

Вдосконалено принцип розмежування повноважень розвідувальних органів України та сфер їхньої відповідальності (задля унеможливлення дублювання функцій цих органів і СБУ під час здійснення розвідувальної діяльності).

Передбачено здійснення контролю за діяльністю розвідувальних органів України. Контроль за суб'єктами розвідувального співтовариства здійснюють:

- Президент;

- Верховна Рада (парламентський контроль);

- Рахункова палата (державний зовнішній фінансовий контроль);

- контроль за виконанням покладених на співробітників розвідувальних органів завдань здійснюють керівники цих органів та уповноважені ними посадові особи в порядку, визначеному законодавством (відомчий контроль);

- громадяни України беруть участь у здійсненні цивільного контролю в порядку, встановленому законами.

Законопроектом унормовуються питання стосовно інформації про розвідувальні органи та розвідувальну діяльність. Закріплюється, що інформація про розвідувальну діяльність, про методи розвідки, її сили і засоби, задіяні у здійсненні розвідувальної діяльності, розвідувальна інформація, інформація про взаємодію розвідувальних органів з іншими суб'єктами розвідувального співтовариства, з державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, компетентними органами іноземних держав, міжнародними організаціями належить до таємної інформації та є розвідувальною таємницею.

Законопроектом оптимізовано та логічно структуровано систему кадрового забезпечення розвідувальних органів, вдосконалено систему професійної підготовки співробітників.

Передбачається підвищити соціальний та правовий захист співробітників кадрового складу. Зокрема, їх посадові оклади розраховуватимуться відповідно до розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 1 січня календарного року, як це запроваджено для працівників НАБУ, ДБР, органів прокуратури, суддів. Розмір прожиткового мінімуму легко можна дізнатися в модулі "Довідники" ІПС ЛІГА:ЗАКОН.

У проекті уточнено механізми фінансування розвідувальних органів та контролю за використанням коштів, матеріально-технічного забезпечення розвідувальних органів України.

Відповідальність

Передбачено доповнити КУпАП новою статтею 188-52, де передбачити, що перешкоджання здійсненню розвідувальними органами визначених законом повноважень, а так само відмова від надання цим органам сприяння в забезпеченні їх реалізації у випадках та порядку, передбачених Законом про розвідку, тягне за собою накладення штрафу від 15 до 20 НМДГ. Розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян можна знайти в модулі "Довідники" ІПС ЛІГА:ЗАКОН.

З повним текстом законопроекту можна ознайомитися в модулі "Законопроекти" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини