Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Приватизація підприємств енергетичної галузі

25 листопада 2019, 10:33
593
0
Автор:
Реклама

У розвитку економіки будь-якої країни провідну роль відіграє рівень розвитку енергетичної галузі. Зі зростанням рівня ефективності енергетичної галузі та всіх її складників відбувається пропорційне зростання економіки держави загалом. На цей час енергетичний сектор економіки України перебуває в досить несприятливому стані. Починаючи з 2014 року наша держава залежна від імпорту майже всіх видів енергетичних ресурсів. До подій на сході Україна обмежувалась імпортом нафтопродуктів і природного газу, а після початку воєнного конфлікту до імпортованих видів енергоресурсів додалися ще вугілля й електроенергія, які в сукупності становлять паливно-енергетичний комплекс (далі - ПЕК). Підприємства енергетичної галузі, які знаходяться не на окупованій території, потребують колосальних фінансових вкладень для підтримки їх функціонування та масштабування роботи, що дасть змогу досягти повної енергетичної незалежності України.

Успішне виконання завдань із досягнення енергетичної незалежності та швидкого розвитку енергетичної галузі, які постали перед керівництвом держави, можливе лише в разі запровадження низки ефективних методів. Одним із них є приватизація підприємств енергетичної галузі.

Відповідно до п. 22 ст. 1 Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" від 18.01.2018 р. № 2269-VIII приватизація державного або комунального майна - платне відчуження майна, що перебуває в державній або комунальній власності, на користь фізичних і юридичних осіб, які відповідно до законодавства можуть бути покупцями.

Враховуючи те, що ПЕК є базовим елементом економіки України та визначає рівень її розвитку, приватизацію об'єктів ПЕК потрібно проводити на засадах індивідуального підходу до кожного об'єкта з погляду обрання найдоцільнішого для цього об'єкта способу приватизації. Метою приватизації об'єктів ПЕК має бути підвищення ефективності функціонування підприємств, з основним акцентом на побудові інноваційної моделі приватизації, застосування якої дасть змогу залучити кошти недержавних інвесторів, резидентів і нерезидентів.

Про процедурні питання приватизації ПЕК читайте в материалі ЮРИСТ&ЗАКОН за посиланням.

Аби отримати доступ до інших матеріалів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН, скористайтеся вільним тестом та оцініть увесь масштаб і переваги послуг, що надаються.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини