Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

"Працівники" – фізичні особи – підприємці: переваги та недоліки. Як правильно оформити відносини й мінімізувати ризики

15 листопада 2019, 12:51
6500
0
Автор:
Реклама

Як свідчить офіційна статистика, станом на 1 лютого 2019 р. на обліку в Україні перебували 1778 тис. фізичних осіб - підприємців (ФОП), з них 1252 тис. - платники єдиного податку. Станом на теперішній час, за приблизними даними, кількість ФОП перевищила показник 1910 тис. Отже, ФОП - це невід'ємний складник господарської діяльності вітчизняних суб'єктів господарювання, які досить часто використовують модель організації роботи через ФОП, враховуючи їх у податковому плануванні. Мета - сплачувати менше податків, мати вільні готівкові кошти тощо. Особливо це стосується середнього та малого бізнесу.

Переваги роботи із фізичними особами - підприємцями можна проілюструвати на умовних числових прикладах.

Приклад 1. Найманому працівникові за лютий 2019 р. нараховано за місяць 10000 грн. Із цієї заробітної плати роботодавець повинен відрахувати до бюджету 18 % - податок на доходи фізичних осіб; 1,5 % - військовий збір, а також додатково на нараховану заробітну плату сплатити 22 % - єдиний соціальний внесок.

Приклад 2. Фізична особа - підприємець - платник єдиного податку 3-ї групи згідно з господарським договором отримав від юридичної особи плату за надані послуги в лютому 2019 р. у розмірі 10000 грн. ФОП має при цьому сплатити такі обов'язкові платежі: 5 % від доходу - єдиний податок та 918,06 грн - єдиний соціальний внесок (за місяць).

Як бачимо, "матеріальні" переваги від співпраці із фізичними особами - підприємцями неважко визначити. Зауважимо, що сутність успішного ведення бізнесу полягає, крім іншого, у вмінні "рахувати гроші", оптимізувати свої витрати та зберігати людський, найбільш ефективний, потенціал. А отже, багато хто із суб'єктів господарювання обирає для себе варіант мати господарські відносини із фізичними особами - підприємцями, а не наймати працівників на умовах трудових договорів відповідно до Кодексу законів про працю України.

Про те, чи є співробітництво із ФОП ухиленням від сплати податків з боку роботодавця, та про те, як відстояти інтереси бізнесу читайте в матеріалі ЮРИСТ&ЗАКОН за посиланням.

Щоб отримати доступ до інших матеріалів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН, скористайтеся вільним тестом та оцініть увесь масштаб і переваги послуг, що надаються

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини