Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Рада підтримала рішення, необхідні для анбандлінгу

Реклама

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/190574_priynyato-zakon-pro-anbandlng

Народні депутати підтримують рішення, покликані забезпечити анбандлінг оператора ГТС. Зазначені ініціативи було підтримано на вечірньому засіданні Парламенту 14 листопада.

1. Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу" (на базі проекту № 2249). Таке рішення підтримало 266 народних депутатів.

Законом установлено, що з метою виконання встановлених Законом "Про ринок природного газу" вимог з відокремлення та незалежності оператора ГТС у зобов'язаннях, що виникли на підставі договорів, укладених за результатом процедур закупівель товарів, робіт і послуг, проведених замовником, який припинив здійснення діяльності з транспортування природного газу у зв'язку з виконанням вимог про відокремлення та незалежність оператора ГТС, може одноразово здійснюватися заміна сторони. Умовою є те, щоб новий замовник був сертифікований уповноваженим органом відповідно до вимог закону про відокремлення і незалежність та продовжує здійснювати відповідний вид господарської діяльності замість такого замовника. Заміна сторони у таких зобов'язаннях здійснюється у порядку, встановленому нормами ЦК України.

Законом також установлено, що протягом 3 місяців з дня набрання чинності прийнятим Законом замовник, який здійснюватиме або здійснює діяльність з транспортування природного газу, має право без застосування передбачених цим Законом процедур закупівель укладати договори про закупівлю товарів і послуг з юридичною особою, яка буде припиняти або припинила здійснення діяльності з транспортування природного газу у зв'язку з виконанням вимог про відокремлення та незалежність оператора ГТС, якщо закупівля таких товарів чи послуг необхідна для забезпечення безперервного функціонування об'єктів ГТС України.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем офіційного опублікування.

2. Прийнято в першому читанні за основу законопроект № 2359-1 "Про внесення змін до розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо створення умов для забезпечення виконання зобов'язань України з відокремлення діяльності з транспортування природного газу за Протоколом про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, та з урахуванням відповідних положень Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони". Це рішення підтримало 280 нардепів. Строки підготовки до другого читання скорочено.

Законопроектом № 2359-1 пропонується доповнити підрозділ 2 розділу ХХ “Перехідні положення” ПК України, новим пунктом, в якому передбачити тимчасові норми щодо:

- до 1 січня 2021 року звільнення від оподаткування ПДВ операцій з передачі з балансу платника податку на баланс іншої юридичної особи майна, що перебуває у державній власності, у складі магістральних газопроводів та усіх об'єктів і споруд, пов'язаних з ними єдиним технологічним процесом, що використовується для забезпечення транспортування природного газу магістральними газопроводами, а також незастосування до цих операцій положень пункту 198.5 статті 198 та статті 199 ПК України;

- до 1 січня 2022 року встановлення касового методу визначення дати виникнення податкових зобов'язань та податкового кредиту за операціями з постачання/придбання майна, що не перебуває у державній власності, у складі магістральних газопроводів та усіх об'єктів і споруд, пов'язаних з ними єдиним технологічним процесом, що використовується для забезпечення транспортування природного газу, яке обліковується на балансі одного платника податку і передається на баланс іншого платника податку;

- до 1 січня 2021 року виключення із визначення постачання товарів операцій з надання (передачі) та повернення за договором позики природного газу, що використовується для забезпечення діяльності з транспортування природного газу магістральними газопроводами, якщо такі операції здійснюються з метою та на виконання зобов'язань щодо відокремлення діяльності з транспортування природного газу та забезпечення діяльності оператора газотранспортної системи.

Переліки майна, до якого пропонується застосовувати зазначені особливості оподаткування, а також перелік суб'єктів господарювання (позикодавців) із зазначенням обсягів природного газу в цілях застосування зазначених норм пропонується затверджувати Кабміном.

З повним текстом законопроекту можна ознайомитися в модулі "Законопроекти" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтесь у зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини