Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Депутати пропонують створити національний орган з охорони інтелектуальної власності

Реклама

Народні депутати від партії "Слуга народу" планують запровадити дворівневу систему державного управління сферою інтелектуальної власності.

Відповідний проект Закону № 2255 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення національного органу інтелектуальної власності» зареєстровано у Верховній Раді 10 жовтня та вже 11 жовтня подано до Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку.

З текстом законопроекту можна ознайомитися в модулі "Законопроекти" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтесь у зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ.

Проектом Закону пропонується запровадити дворівневу систему державного управління сферою інтелектуальної власності, за якої:

- Мінекономіки забезпечуватиме формування та реалізуватиме державну політику в сфері інтелектуальної власності;

- Національний орган інтелектуальної власності виконуватиме окремі публічні функції (владні повноваження) з реалізації державної політики (видача охоронних документів (патентів, свідоцтв) на об'єкти права інтелектуальної власності);

- НОІВ функціонуватиме як юридична особа публічного права (державна організація) та належатиме до сфери управління Мінекономіки.

Прозорість діяльності НОІВ буде забезпечуватись шляхом:

- проведення зовнішнього аудиту (фінансового та управлінського);

- оприлюднення кошторису фінансів, спрямованих на забезпечення розвитку та функціонування державної системи правової охорони інтелектуальної власності, та напрямів їх використання;

- проведення електронних публічних закупівель, здійснюваних за кошти державної системи правової охорони інтелектуальної власності;

- усунення умов для корупційних ризиків в результаті мінімізації суб'єктивного чинника у прийнятті рішень (широке запровадження автоматизації процесів реєстрації правочинів, вчинення їх в режимі реального часу);

- ухвалення рішень в результаті широкого соціального діалогу та з урахуванням громадської думки;

- проведення громадського та професійного моніторингу діяльності зазначеного органу.

Фінансування діяльності НОІВ здійснюватиметься за рахунок зборів за дії, пов'язані з охороною прав на об'єкти інтелектуальної власності (наразі ці збори зараховуються до закладу, що здійснює розгляд і експертизу заявок, поданих з метою отримання охоронних документів на об'єкти права інтелектуальної власності).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини