Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
Реклама

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/190235_rada-pdtrimala-v-pershomu-chitann-derzhbyudzhet-2020

1. Держбюджет-2020 прийнято в першому читанні

18 жовтня ВР схвалила висновки та пропозиції до проекту Закону про Державний бюджет України на 2020 рік як Бюджетні висновки (проект постанови № 2000-П). Серед пропозицій - збільшення видатків на діяльність Парламенту та зменшення видатків споживання за бюджетною програмою "Забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами та функціонування органів і установ системи правосуддя" на 236.200 тис. грн (у тому числі збільшивши видатки на оплату праці - на 205.286,2 тис. грн). Також пропонується передбачити видатки розвитку у сумі 236.200 тис. грн. За загальним фондом у рядку "Виплата вихідних допомог, різниці в оплаті праці суддів після проходження кваліфікаційного оцінювання, видатки на збільшення чисельності суддів та працівників апарату судів" пропонується зменшити видатки споживання на 859.481,5 тис. грн (з них оплата праці - на 304.713,8 тис. грн) та у рядку "Служба судової охорони" збільшити видатки на 859.481,5 тис. грн, у тому числі збільшивши видатки споживання на 623.281,5 тис. грн (з них передбачивши видатки на оплату праці у сумі 510.000 тис. грн) та передбачивши видатки розвитку у сумі 236.200 тис. грн. За загальним фондом пропонується збільшити видатки споживання за бюджетною програмою "Забезпечення конституційної юрисдикції в Україні" на 59.118,6 тис. грн (з них оплата праці - на 41.969,3 тис. грн, комунальні послуги та енергоносії - на 49,2 тис. грн). Кабмін повинен підготувати проект до другого читання з урахуванням висновків і подати його Парламенту в двотижневий строк з дня набуття чинності постановою. Проект Держбюджету розглядається за процедурою трьох читань.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/190254_d-zakon-pro-rozvantazhennya-veliko-palati

2. Діють нові правила передачі справ Великій Палаті

19 жовтня набув чинності Закон № 142-ІХ щодо підстав передачі справи на розгляд Великої Палати Верховного Суду та щодо строків повернення справи. Відповідно до змін, внесених у процесуальні кодекси, справа не передається Великій Палаті з підстав порушення правил предметної чи суб'єктної юрисдикції, якщо: 1) скаржник брав участь у розгляді справи в судах першої чи апеляційної інстанції і не заявляв про порушення правил предметної чи суб'єктної юрисдикції; 2) скаржник не обґрунтував порушення судом правил предметної чи суб'єктної юрисдикції наявністю судових рішень Верховного Суду у складі колегії суддів (палати, об'єднаної палати) іншого касаційного суду у справі з подібною підставою та предметом позову у подібних правовідносинах; 3) Велика Палата вже викладала висновок щодо питання предметної чи суб'єктної юрисдикції спору у подібних правовідносинах. Після закінчення касаційного, апеляційного розгляду справа повертається у п'ятнадцятиденний строк.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/190260_vvedeno-v-dyu-kodeks-z-protsedur-bankrutstva

3. Введено в дію Кодекс з процедур банкрутства

21 жовтня введено в дію Кодекс з процедур банкрутства, який складається з 4 книг: загальна частина, арбітражний керуючий, банкрутство юридичних осіб, відновлення платоспроможності фізичної особи. Таким чином, вводиться інститут банкрутства фізичної особи. Мін'юст вже встановив форму декларації для фізособи-банкрута, отримати яку можна в модулі "Форми та бланки" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, скориставшись тестовим доступом. Докладніше з новелами Кодексу можна ознайомитись в спеціальному сюжеті ЮРЛІГИ

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/190271_lyustratsya-posadovtsv-porushila-kh-lyudsk-prava---spl

4. ЄСПЛ встановив, що люстрація порушує Конвенцію

17 жовтня Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі "Полях та інші проти України", в якому констатовано порушення Конвенції у процесі звільнення держслужбовців за Законом про люстрацію. Неперсоналізована люстрація порушує право на повагу до приватного життя, а тривалий судовий процес щодо її оскарження - право на справедливий суд.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/190277_natskomfnposlug-povinna-peredati-svo-povnovazhennya-novim-regulyatoram-do-1-lipnya-2020-roku

5. Набув чинності Закон про зміни у ліцензуванні фінансових послуг

З 1 липня 2020 року вводиться в дію Закон № 79-ІX щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг. Повноваження Нацкомфінпослуг у частині регулювання та нагляду в системі накопичувального пенсійного забезпечення, регулювання та нагляду за функціонуванням фінансово-кредитних механізмів і управлінні майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю, передаються до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Решта - до Національного банку, який з 1 липня 2020 року і до дня набрання чинності відповідним нормативно-правовим актом НБУ видає ліцензії на провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім банківської ліцензії та інших ліцензій, видача яких належить до повноважень НБУ станом на день введення в дію цього Закону) у порядку, визначеному ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг, затвердженими Кабінетом Міністрів. НКЦБФР з 1 липня 2020 року і до дня набрання чинності відповідним нормативно-правовим актом НКЦБФР видає ліцензії на провадження відповідної діяльності з надання фінансових послуг управителям відповідно до Закону "Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю" та адміністраторам недержавних пенсійних фондів.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/190287_zakoni-pro-zastosuvannya-rro-ta-keshbek-oftsyno-opublkovano

6. Встановлено нові правила застосування РРО та введено кешбек за скаргами на порушення

19 квітня 2020 року набуде чинності Закон № 128-IX «Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та інших законів України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі та послуг" , який запроваджує програмні РРО, спрощує їх реєстрацію, вводить  фіскалізацію розрахункових операцій на сервері контролюючого органу, підвищує  відповідальність за порушення при розрахункових операцій, впроваджує відшкодування покупцям (споживачам) частини штрафних санкцій, застосованих за їх зверненнями. З 19 квітня 2020 року набуде чинності і Закон № 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (за винятком деяких положень). З 1 січня 2021 року підвищується річний ліміт доходу для другої групи платників єдиного податку з нинішніх 1,5 млн грн до 2,5 млн грн.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/190301_nabuv-chinnost-zakon-pro-poperedn-rozkrittya-vskh-prikhovanikh-komsy-za-kreditami

7. Набув чинності Закон про попереднє розкриття всіх прихованих комісій за кредитами

З 19 січня 2020 року вводиться в дію (за винятком деяких положень) Закон № 122-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав споживачів фінансових послуг". Закон застосовується до договорів про надання фінансових послуг, укладених після введення його в дію. Змінено порядок надання фінансових послуг, зокрема, споживчих кредитів, та їх рекламування. За порушення правил введено адміністративну відповідальність. У Законі "Про споживче кредитування" визначено, що загальні витрати за споживчим кредитом є витратами споживача, пов'язаними з отриманням, обслуговуванням та поверненням кредиту, включаючи проценти за користування кредитом, комісії та інші обов'язкові платежі за додаткові та супутні послуги кредитодавця, кредитного посередника (за наявності) та третіх осіб. Від 500 до 800 НМДГ доведеться заплатити за збільшення в односторонньому порядку фіксованої процентної ставки або неповідомлення споживача про зміну змінюваної процентної ставки. У КоАП передбачено накладення штрафу на посадових осіб, фізичних осіб - підприємців у розмірі від 50 до 200 НМДГ за ненадання, несвоєчасне надання споживачу фінансових послуг інформації про умови надання фінансової послуги, яку він має намір отримати.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/190311_zmnilis-pravila-otrimannya-vodyskikh-prav

8. Змінився порядок отримання водійських прав

З 19 жовтня 2019 року діють зміни Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затверджені постановою Кабміну від 3 квітня 2019 року № 320. Зокрема, встановлено, що посвідчення водія відповідної категорії дійсне протягом 30 років з дати його видачі, крім виданого вперше. Нагадаємо, перші водійські права діють протягом двох років з дня видачі з обмеженим правом керування транспортним засобом. Допускається індивідуальний порядок підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв. Практичний іспит складається в територіальному центрі МВС, в якому успішно складено теоретичний іспит. Термін дії свідоцтва про закінчення автошколи скорочено з 10 до 2 років.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/190349_vlasnikv-povdomlyat-pro-zazkhannya-na-kh-nerukhomst

9. Змінюються правила державної реєстрації бізнесу і нерухомості

2 листопада набуде чинності Закон № 159-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності". Зокрема, в Закон "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" внесено суттєві зміни. Зокрема, держреєстраторів зобов'яжуть невідкладно повідомити власника нерухомості, користувача, обтяжувача про подання, отримання заяви на проведення реєстрації.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/190415_grafk-vikhdnikh-na-zimov-svyata

10. Кабмін рекомендував перенести робочі дні в період новорічних вихідних

Вихідні дні

Робочі суботи

2019 рік

2020 рік

2019 рік

2020 рік

Новорічні свята

29, 30, 31 грудня

1 січня

21, 28 грудня

Різдвяні свята

25 грудня

4, 5, 6, 7 січня

11 січня

Марина Ясинська, головна редакторка ЮРЛІГИ

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини