Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

В Україні впровадять нові методи нормування у будівництві: діє Закон

Реклама

В Україні діятимуть три методи нормування в будівництві - параметричний, розпорядчий і цільовий.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/189206_deputati - pdtrimayut - budvelnu - galuz

Відповідний Закон № 156-IX "Про внесення змін до Закону України "Про будівельні норми" щодо удосконалення нормування у будівництві" було опубліковано в газеті "Голос України" 18 жовтня. Закон набрав чинності 19 жовтня.

Закон регулює відносини у сфері нормування у будівництві та визначає правові та організаційні засади розроблення, погодження, затвердження, реєстрації і застосування будівельних норм.

Розпорядчий метод - спосіб встановлення вимог до об'єкта нормування у будівництві, який передбачає поелементний опис об'єкта нормування у будівництві (рішення, конструкції, матеріалів, що не передбачають альтернатив). На цьому методі засновані радянські Державні будівельні норми (ДБН).

Цільовий метод - спосіб встановлення вимог до об'єкта нормування у будівництві, який передбачає визначення цілей та конкретних критеріїв оцінки технічних характеристик об'єкта нормування у будівництві. Цей метод є перехідним і включає елементи розпорядчого та параметричного методів.

Параметричний метод - це спосіб встановлення вимог до об'єкта нормування у будівництві, який передбачає визначення цілей та/або параметрів безпеки, функціональності та якості об'єкта нормування у будівництві (критеріїв, вимог до експлуатаційної характеристики та/або її показників). Цей метод набув поширення в економічно розвинених державах (країни ЄС, США, Канада, Японія тощо).

Вибір методу нормування здійснюється з огляду на особливості об'єкта. Водночас перевага надається параметричному та цільовому методам.

Також Законом:

розширюється коло базових організацій у сфері будівництва, що виконують функції щодо здійснення робіт із нормування у будівництві;

вдосконалюється процедура оприлюднення будівельних норм: тексти ДБН, включені до центрального фонду будівельних норм, та галузевих будівельних норм, включених до фондів галузевих будівельних норм, оприлюднюються на офіційних веб-сайтах відповідних суб'єктів нормування у будівництві. Доступ до таких текстів є безоплатним. Суб'єкти нормування у будівництві, що затвердили державні та галузеві будівельні норми чи зміни до них, зобов'язані розмістити тексти та актуалізовані тексти норм із внесеними змінами на своїх офіційних веб-сайтах і забезпечити безоплатний доступ до них.

Згідно із Законом будівельні норми не повинні містити правових норм. Право власності на будівельні норми належить державі.

Нагадаємо, з текстом Закону можна ознайомитися в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Для цього вам варто замовити тестовий доступ.

Під час ведення бізнесу в Україні важливо розуміти, з ким маєш справу. Компанія ЛІГА:ЗАКОН розробила інноваційний сервіс, що дасть змогу поставити на контроль свого бізнес-партнера та переглядати повну карту контрагента - сервіс CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. CONTR AGENT - це моніторинг у реальному часі, можливість відстежувати діяльність компанії, бізнес-партнерів та отримувати миттєві  сповіщення про будь-які зміни. У сервісі втілено зручний пошук партнерів та фільтрацію за: кодом ЄДРПОУ, КВЕДом, віком компанії, регіоном, формою діяльності, статусом підприємства. А сервіс SMS-Маяк попередить фізичних та юридичних осіб про зміну статусу об'єктів нерухомого майна в Державному реєстрі прав на нерухоме майно і власників про подання заявок на проведення будь-яких реєстраційних дій щодо об'єктів нерухомого майна, а також дату і час реєстрації таких заяв.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини