Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Розмови у судах прослуховувалися через комп'ютери: суд призначив експертизу

Реклама

Суд призначив комплексну судову інженерно-технічну експертизу інформаційно-телекомунікаційних та ЄСІТС систем, проведення якої доручив експертам Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Мінюсту.

Відповідне рішення міститься в ухвалі Печерського районного суду від 18 липня 2019 у справі № 757/36865/19-к. Поставивши справу на контроль у системі аналізу судових рішень VERDICTUM, можна відслідкувати подальший її рух. Крім того, референт підбиратиме судові рішення за заданою темою.

Співробітники СБУ перевірили обладнання дата-центру ДП «ІСС» ДСА та виявили шкідливе програмне забезпечення MinerGate. Програма була встановлена на FTP-сервері та працювала з 1 січня минулого року.

Органи досудового розслідування встановили, що «Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система» не відповідає вимогам законодавства та має численні вразливості для несанкціонованого доступу. Це стало причиною блокування, знищення та виведення з ладу у період з 24 грудня 2018 року по 25 січня 2019 року судової системи України.

Зокрема, на веб-сайтах судів та веб-порталі «Судова влада України» зниклі всі новини за період з 6-го по 27 грудня 2018 року, не функціонував сервіс електронної пошти в ДСА, судах та інших органах і установах у системі правосуддя, був відсутній доступ до ряду електронних послуг.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/184007_yak-viglyadatime-dina-sudova-nformatsyno-telekomunkatsyna-sistema

ДКІБ СБУ у ході перевірки комп'ютерного та серверного обладнання ДП «ІСС» виявив наступне:

- шкідливе програмне забезпечення MinerGate, яке було інстальовано на FTP-сервері та починаючи з 1 січня 2018 року, використовуючи потужності і електроенергію ДСА , здійснювало видобуток електронних грошей (криптовалюти);

- мало місце незаконне використання серверного обладнання ДСА для роботи ряду приватних ресурсів;

- виявлений інсталяційний файл шкідливого програмного забезпечення з функцією спеціального технічного засобу негласного отримання інформації. Зазначене ШПЗ/СТЗ було встановлено на ряді ноутбуків ДП «ІСС», яке використовувались для налаштування серверів, персональних комп'ютерів ДСА та судів м. Києва та тривалий час здійснювало скриті аудіозаписи розмов оточення.

Крім того, 22 травня 2019 року суд затвердив угоду про визнання винуватості з керівницею компанії, якій ДП «Інформаційні судові системи» виплатило 4,5 млн грн за невиконані роботи. Також підозри у цій справі було повідомлено двом екс-директорам ДП «Інформаційні судові системи» Віталію Живаєву і Леоніду Богданову.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини