Нацбанк одночасно зі запровадженням міжнародного номера банківського рахунка IBAN розробив проект Правил використання QR-коду для здійснення переказу коштів.
Правилами визначаються єдині засади використання QR-коду учасниками безготівкових розрахунків для здійснення переказу коштів та вимоги до реквізитів такого коду.
Заплановано, що це сприятиме зручності безготівкових розрахунків, спрощенню сплати рахунків і обміну платіжними реквізитами.
Використання QR-коду забезпечить можливість зручного заповнення платіжних реквізитів клієнтами банків для:
- оплати товарів і послуг, зокрема комунальних (С2В та С2G);
- переказу коштів зі свого рахунка на рахунок іншої фізособи (С2С).
QR-код може як формуватися засобами мобільного додатка, інтернет-банкінгу, системи "клієнт-банк", так і бути роздрукованим на папері (наприклад, на інвойсі або платіжному дорученні).
QR-код застосовується для вирішення подібних завдань у країнах ЄС, де клієнти банків мають можливість оплати товарів і послуг за допомогою QR-коду в один дотик, використовуючи мобільний додаток смартфона.
Нацбанк розіслав проект Правил банкам і небанківським установам для ознайомлення; коментарі та пропозиції можна надати до 15 серпня 2019 року. З прикладами використання QR-коду можна ознайомитися тут.
Нагадаємо, під час ведення бізнесу (зокрема, переказуючи кошти) важливо достеменно знати, з ким маєш справу. Поставити на контроль свого бізнес-партнера та переглядати повну карту контрагента можна в зручному сервісі CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН.