Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Затверджено критерії для оцінки ризику у сфері у сфері пенсійного забезпечення

Реклама

Кабмін прийняв нові критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та визначається періодичність проведення планових заходів в державного нагляду (контролю) органами Пенсійного фонду.

Відповідну постанову № 632 Кабмін затвердив 17 липня 2019 року.

Зазначену постанову прийнято з метою реалізації вимог Методики розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю).

Згідно з документом до відповідних критеріїв належать:

- дотримання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;

- кількість позапланових заходів державного нагляду (контролю), проведених щодо суб'єкта господарювання протягом останніх трьох років, що передують плановому періоду, з підстав, передбачених ч. 1 ст. 6 Закону "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", за результатами яких виявлено порушення.

Для віднесення суб'єкта господарювання до певного ступеня ризику необхідно буде враховувати суми балів за такою шкалою:

- від 41 до 100 балів - високий ступінь ризику;

- від 21 до 40 балів - середній ступінь ризику;

- від 0 до 20 балів - незначний ступінь ризику.

Визначено, що планові заходи державного нагляду (контролю) за діяльністю суб'єктів господарювання будуть проводитися органами Пенсійного фонду з такою періодичністю:

- з високим ступенем ризику - не частіше ніж один раз на два роки;

- із середнім ступенем ризику - не частіше ніж один раз на три роки;

- з незначним ступенем ризику - не частіше ніж один раз на п'ять років.

У разі коли за результатами планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) протягом останніх шести років для суб'єктів господарювання, які віднесені до середнього ступеня ризику, та протягом останніх десяти років для суб'єктів господарювання, які віднесені до незначного ступеня ризику, у суб'єкта господарювання не виявлено суттєвих порушень вимог законодавства у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, наступний плановий захід державного нагляду (контролю) щодо такого суб'єкта господарювання проводиться не раніше ніж через період, установлений для відповідного ступеня ризику, збільшений в 1,5 раза.

Ризики настання негативних наслідків від провадження господарської діяльності у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування визначено в додатку 1.

Перелік критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, їх показники та кількість балів за кожним показником визначено в додатку 2.

Документ набуває чинності з дня опублікування.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини