Дайджест событий Высшего совета правосудия за 9 - 15 июля

16.07.2019, 11:17
248
0

Материал подготовлен совместно с управлением информации и обеспечения коммуникационной деятельности секретариата Высшего совета правосудия
Материал подготовлен совместно с управлением информации и обеспечения коммуникационной деятельности секретариата Высшего совета правосудия

Материал публикуется на языке оригинала

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/187542_perevedeno-dvokh-apelyatsynikh-suddv-dvokh---zvlneno-u-vdstavku

1. Переведено двох апеляційних суддів

Вища рада правосуддя ухвалила перевести суддів:

Київського апеляційного господарського суду Куксова Володимира Володимировича - на посаду судді Північного апеляційного господарського суду;

Київського апеляційного адміністративного суду Кобаля Михайла Івановича - на посаду судді Шостого апеляційного адміністративного суду.

2. Звільнено у відставку п'ять суддів

Вища рада правосуддя ухвалила звільнити у відставку:

Тихомирова Ігоря Володимировича - з посади судді Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області;

Потаніна Олександра Олександровича - з посади судді Одеського апеляційного суду;

Боголюбову Ларису Михайлівну - з посади судді Красилівського районного суду Хмельницької області;

Ткаченко Світлану Євгенівну - з посади судді Чигиринського районного суду Черкаської області;

Пляку Сергія Леонідовича - з посади судді Олександрівського районного суду Кіровоградської області.

3. Звільнено cуддю Святошинського райсуду за невиконання обов'язків під час Майдану

ВРП ухвалила звільнити Аллу Чалу з посади судді Святошинського районного суду міста Києва за вчинення істотного дисциплінарного проступку. Зокрема, Тимчасовою спеціальною комісією з перевірки суддів судів загальної юрисдикції було встановлено, що, ухвалюючи рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно Пустовіта О.М., суддя не забезпечила дотримання приписів Конституції України, КПК України та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, не виконала покладених на неї професійних обов'язків під час гострого соціального конфлікту в Україні в період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року.

4. Звільнено суддю за дії, які призвели переданню контрабандної валюти

ВРП ухвалила звільнити Тетяну Меркулову з посади судді апеляційного суду Харківської області за вчинення істотного дисциплінарного проступку. Встановлено, що дії судді призвели до негативних наслідків, зокрема до уникнення громадянином адміністративної відповідальності, передання контрабандної готівкової іноземної валюти, підриву авторитету державних органів та загалом довіри до правосуддя.

5. Суддя скаржиться на підроблене від її імені судове рішення щодо стягнення боргу

ВРП ухвалила звернутися до ГПУ щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину за фактом підроблення рішення Гуляйпільського районного суду Запорізької області. Суддя Оксана Романько повідомила, що на електронну адресу суду надійшов електронний запит щодо надання письмово інформації про існування справи, рішення (ухвали), постановленого суддею за позовом про стягнення боргу за договором позики. До запиту громадянка додала сканкопію так званої ухвали суду. Встановлено, що справа із зазначеними реквізитами та складом учасників у провадженні судді Романько О.О. не перебувала. У визначений період та за вказаних обставин жодного рішення, навіть подібного за змістом, суддя не складала. Крім того, при безпосередньому огляді доданої до запиту сканкопії документа встановлено, що гербова печатка Гуляйпільського районного суду Запорізької області є підробленою, а наявні на ній відтиски штампів не могли бути зроблені працівниками суду, оскільки такі штампи ніколи не виготовлялися та відсутні у суді. Підпис судді Романько О.О. не співпадає з її дійсним підписом та є очевидно підробленим. Наявність підробленого рішення суду, на думку судді Романько, дискредитує репутацію як правосуддя в цілому, так і її репутацію зокрема, та свідчить про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя. Перевірити справжність судового рішення завжди можна у VERDICTUM.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/185033_vityag-z-rdr-vidatsya-za-novoyu-formoyu

6. Судді погрожують внесенням відомостей до ЄРДР за кожним процесуальним документом в розглядуваній справі

ВРП звернеться до ГПУ щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину, вчиненого позивачем у справі. ВРП розглянула повідомлення судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Катерини Лукінової про втручання в її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя. Суддя в повідомленні зазначає, що на виконання ухвали позивач подав до канцелярії суду уточнену позовну заяву, у якій, на думку судді, містяться відомості, що порочать її честь та гідність як судді, є принизливими та підривають довіру до правосуддя, тому мають бути розцінені як втручання в її діяльність щодо здійснення правосуддя, оскільки метою подання вказаної уточненої позовної заяви є усунення судді Лукінової К.С. від розгляду справи і залучення її до участі в цій справі як відповідача. У повідомленні також зазначено, що, вказаний громадянин заходив до приймальні кабінету судді та повідомив, що буде «вносити» відомості до ЄРДР стосовно неї за кожним процесуальним документом, який вона прийме чи прийняла за його заявами, позовами тощо.

7. Судді погрожували дисциплінарним провадженням і непроходженням кваліфікаційного оцінювання

На засіданні 11 липня 2019 року ВРП розглянула повідомлення судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Олега Придачука Андрійовича про втручання в його професійну діяльність. Вказано, що суддя ухвалив надати дозвіл на проведення обшуку в житловому будинку громадянина. Після цього із ним домовилася про зустріч особа, яка повідомила, що він є батьком вказаного громадянина, зазначивши, що в разі подання ним скарги на дії судді Придачука О.А. під час постановлення вказаної ухвали суддю буде притягнуто до дисциплінарної відповідальності та звільнено з посади, а також що це питання він уже вирішив з певними людьми. Додав, що суддя не пройде кваліфікаційного оцінювання. Крім того, зазначив, що може не подавати скаргу до ВРП за умови, якщо суддя Придачук О.А. відшкодує йому завдану моральну шкоду у розмірі 10 тис. доларів США. ВРП ухвалила звернутися до ГПУ щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину, вчиненого стосовно судді.

8. В Голосіївському райсуді міста Києва стріляли

ВРП ухвалила звернутися до ГПУ щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину за фактом здійснення пострілів у будівлю Голосіївського районного суду міста Києва. Рішення прийнято за результатом розгляду повідомлення про втручання в професійну діяльність голови вказаного суду Наталії Чередніченко та судді цього суду Оксани Мирошниченко.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/187673_dsa-viznachilas-z-chlenom-vkks

9. ВККС має оголосити конкурс на заміщення 48 вакантних посад у діючих господарських та 105 - в окружних адміністративних судах

ВРП звернеться до ВККС щодо оголошення у найкоротший строк конкурсу на зайняття вакантних посад суддів у діючих господарських та окружних адміністративних судах. ВРП вирішила погодити на 2019 рік тимчасову кількість суддів в окружних загальних судах та звернутися до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо оголошення у найкоротший строк конкурсу на зайняття 48 вакантних посад суддів у діючих господарських судах та 105 вакантних посад суддів в окружних адміністративних судах.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на ЮРЛІГУ в соцсетях. Выбирайте, что вам удобнее - Телеграм t.me/jurliga, Фейсбук https://www.facebook.com/jurliga/ или Твиттер https://twitter.com/jurligaua.

Войдите, чтобы оставить комментарий
Рассылка новостей
Подписаться